poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > Skupują akcje Gryfii

Skupują akcje Gryfii

Skupują akcje Gryfii
Data publikacji: 2016-03-08 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2477 122775

W ostatnim czasie pojawiły się ogłoszenia dotyczące skupu akcji Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Zdaniem władz spółki to oznacza, że jest ona oceniana jako perspektywiczna.

Zainteresowani nabyciem papierów wartościowych MSR „Gryfia” rozpowszechniają ulotki na szczecińskich osiedlach zamieszkałych przez akcjonariuszy. Ogłaszają się też w Internecie.

Większościowym akcjonariuszem MSR „Gryfia” jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty MARS. Posiada on 87,51 proc. akcji spółki. Natomiast reszta, czyli 12,49 proc., należy do pozostałych, drobnych akcjonariuszy, w tym obecnych i byłych pracowników stoczni. Otrzymali je nieodpłatnie kilka lat temu. Liczba pracowniczych akcji zależała od łącznego okresu zatrudnienia w „Gryfii” (np. pracującym do roku przysługiwało ich sześć, a powyżej 24 lat – 212).

– Sprzedaż akcji pracowniczych jest normalną praktyką rynkową i MSR „Gryfia” nie dostrzega w tym zjawisku nic niepokojącego – skomentował Michał Kowalewski, pełniący obowiązki prezesa tej spółki. – Wręcz przeciwnie, zainteresowanie inwestorów indywidualnych zakupem akcji stoczni jest dowodem na to, iż jest ona oceniana jako perspektywiczna spółka.

Ruch na rynku skupu akcji „Gryfii” nasilił się w ostatnich tygodniach. Być może jest to pokłosie rządowych zapowiedzi o odbudowie przemysłu stoczniowego oraz o istotnej roli, jaką ma pełnić szczecińska remontówka.

Nominalna wartość jednej akcji wynosi 10 zł. Skupujący proponują posiadaczom nieco niższe ceny, np. 8 zł.

Czy warto się pozbywać tych papierów? Przed ewentualną transakcją należy się dobrze zastanowić, zwłaszcza gdy w grę wchodzi duża liczba akcji. Można też zasięgnąć opinii bezstronnego eksperta w sprawie ich realnej wartości. Trzeba bowiem pamiętać, że w przyszłości mogą osiągnąć dużo wyższą cenę. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Na zdjęciu: Ostatnio na szczecińskich osiedlach pojawiły się ogłoszenia o skupie akcji „Gryfii”.

Komentarze

O co chodzi ?
Gryfia to kompletnie popieprzona firma. Wszędzie jak wchodzi prokurator i służby i trzepią Zarząd i innych złodzieji to akcje takich firm lecą na łeb na szyje. Tutaj weszło ABW i akcje poszybowały od razy w górę. Czegoś takiego nie ma nigdzie we wszechświecie ! Może znajdzie się kiedyś jakiś nowy Einstein co to wyjaśni i dostanie nagrodę Nobla.
2016-03-11 23:19:30
Szmirek
Gorąco namawiam wszystkich posiadzczy tych akcji do ich sprzedaży.Robię to z czystego wyrachowania gdyż nie chcę w przyszłości dokładać do nich,tak jak teraz chcą posiadcze akcji byłej stoczni Warskiego.Nie sprzedali swoich akcji wówczas gdy były coś warte a teraz chcą żybym im zapłacił za ich makulaturę.Winią panstwo o to ze oni są frajerami.
2016-03-09 18:27:47
Pewno niezadługo okaże się,
że i MARS z uwagi na deficyt i potrzeby budżetu, sprzeda swoje i...trzeba będzie powtórzyć los SS im. Warskiego...
2016-03-08 22:17:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie