niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Gospodarka > Kolejne dwa statki PŻM

Kolejne dwa statki PŻM

Kolejne dwa statki PŻM
Data publikacji: 2018-12-13 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-03 10:05
Wywietleń: 1884 366527

W chińskiej stoczni Yangzijiang 12 grudnia odbyło się przekazanie Polskiej Żegludze Morskiej jednocześnie dwóch statków. Są to m/s „Jamno” oraz m/s „Narie” - bliźniacze jeziorowce o nośności 36 600 DWT, z serii zapoczątkowanej przez m/s „Gardno”, którego chrzest odbył się 11 grudnia w porcie w Policach.

- Statki te zostały porzucone w stoczni przez poprzedni zarząd PŻM i wystawione na aukcję - informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy PŻM. - Po wynegocjowaniu bardzo dobrej ceny, mniejszej o ok. 40 proc. od kontraktowej, zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki podjął decyzję o ich odbiorze.

To 60. i 61. statek we flocie PŻM.

- Masowiec „Jamno”, którym dowodzi kpt. ż. w. Łukasz Pionke, został już zafrachtowany i w swój pierwszy rejs popłynie z ładunkiem japońskiej stali do portów Zatoki Meksykańskiej - dodaje K. Gogol. - Z kolei m/s „Narie”, pod dowództwem kpt. ż. w. Pawła Wajgelta, będzie zafrachtowany na początku przyszłego tygodnia. (ek)

Fot. MGMiŻŚ

Komentarze

cud
...."W chińskiej stoczni Yangzijiang 12 grudnia odbyło się przekazanie Polskiej Żegludze Morskiej " ...... to wstaliśmy z kolan .....PIS uzdrowił przemysł stoczniowy ......
2018-12-14 16:47:35
Ja
pisowskiej propagandy ciąg dalszy.
2018-12-13 23:32:45
@poraby
Kto? Stoczniowe związki zawodowe!
2018-12-13 20:13:19
POrąby !!
A kto zamkną stocznie w Szczecinie?? Kto doprowadził do bliskiego bankructwa PŻM?? Pewnie powiecie że pis...
2018-12-13 16:44:36
Nie znam się to się wypowiem
PIS-oszuści te statki zostały zamówione dawno tememu, wpływ na to miał były dyrektor PZM. Chińskie stocznie bardzo tanio w stosunku do innych stoczni robią statki. Nasze stocznie nie maja odpowiedniego sprzętu, co utrudniloby budowę takiego statku nie wspomnę o wykwalifikowanej kadrze, której oczywiście nie ma.
2018-12-13 14:50:54
PIS-oszuści
oczywiście statki budowane w chińskiej stoczni, bo Stocznia Szczecińska nie istnieje