Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kobiety trzymają kasę [FILM]

Data publikacji: 2016-01-30 13:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Kobiety trzymają kasę
 

Kto decyduje o domowym budżecie? Najczęściej kobiety. Jak wynika z badań sprawy domowych finansów w przypadku aż 60 proc. spoczywają na kobietach.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jedna trzecia odpowiedzi dotyczyła współodpowiedzialności za stan budżetu, wynika z tego, iż ponad 90% gospodarstw domowych jest zarządzanych przez Polki. - Kobiety swoje zobowiązania spłacają na czas. Co ciekawe dłużej niż mężczyźni zastanawiają się nad tym, żeby dobrać jak najbardziej dobre rozwiązania do swoich wydatków. Polki nie lubią też pożyczać od rodziny, 43 proc z nich uważa, że jest to krępujące – mówi newsrm.tv Katarzyna Topolińska, Optima

Gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki, Polki unikają pożyczania pieniędzy od rodziny. Aż 43% sądzi, że to bardzo krępujące, a 11% uważa wręcz, że to sytuacja prowadząca do konfliktów. Pomimo wszelkich przeciwności losu – tych dużych, i tych małych – Polki są zaradne i potrafią wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Wszystko to za sprawą dwóch kluczowych cech – optymizmu oraz racjonalności.

Jeśli chodzi o spłatę rachunków i wszelkich innych zobowiązań finansowych, to niemal połowa ankietowanych zawsze spłaca swoje długi terminowo, druga połowa zaś czasami ma drobne opóźnienia.

Źródło: newsrm.tv 

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jak by nie zrobil... to wg. kobiety zawsze bedzie zle ? ?
2016-01-30 23:25:49
A ja jak powierzylem kobiecie finansowe prowadzenie domu, to ciagle okolo 20-go... juz nie miala pieniedzy ! Natomiast jak sam przejalem te czynnosci, to jeszcze troche mi zostawalo ? W wiekszosci Krajow Zachodnich, to obowiazkowe oplaty malzonkowie czy partnerzy dziela na polowe... czyli "fifty-fifty" a z reszta kazdy robi co chce !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA