piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Kądziołka wrócił do Szczecina

Kądziołka wrócił do Szczecina

Kądziołka wrócił do Szczecina
Data publikacji: 2016-07-14 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2041 144074

Od tygodnia zarząd spółki Enea Oświetlenie, na czele którego stoi Mariusz Kądziołka – były zastępca prezydenta Piotra Krzystka – ma siedzibę w Szczecinie – w budynku tutejszego oddziału spółki. Zmiany – tyle że personalne – zaszły również w Enei Operator, w której powołano nowego prezesa. Wojciech Drożdż funkcję wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych zachował.

W miniony czwartek formalna siedziba EO została przeniesiona do budynku szczecińskiego oddziału tej spółki, przy ul. Ku Słońcu. Grupa Enea chce w ten sposób lepiej wykorzystać jego możliwości.

Działalność Enei Oświetlenie opiera się o dwa równorzędne oddziały - poznański i szczeciński. Zmianę siedziby firmy uzasadnia się formalnościami i aktualizacją danych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz przeniesieniem ze stolicy Wielkopolski do Szczecina zarządu spółki. Pozostałe działy przedsiębiorstwa pozostały w swoich dotychczasowych lokalizacjach.

- Chcemy wykorzystywać zdobyte doświadczenia i jeszcze lepiej wpisywać się w życie społeczności lokalnych, dla których działamy. Przeniesienie oficjalnej siedziby, wzmacnia również pozycję Szczecina w Grupie Enea - tłumaczył powody zmiany prezes Enei Oświetlenie, Mariusz Kądziołka, który od 2011 do lutego 2016 r. był zastępcą prezydenta Szczecina ds. komunalnych (z ramienia PiS).

Enea Oświetlenie specjalizuje się w inwestycjach oraz zarządzaniu oświetleniem drogowym. Należy do największych firm tej branży. Spółka, której najważniejszym klientem są samorządy, współpracuje z ponad 350 miastami i gminami północno-zachodniej Polski.

- Mimo formalnych zmian, tak jak dotychczas, niezmiennie ważna pozostanie rola obu oddziałów spółki: poznańskiego i szczecińskiego. To one na co dzień współpracują z samorządami, a także budują relacje z klientami - powiedział Mariusz Kądziołka.

Zmiany zaszły także w Enei Operator. Zgromadzenie wspólników spółki powołało zarząd nowej kadencji. Na jego czele od 11 lipca stoi Andrzej Kojro. Wiceprezesami nadal pozostali: Marek Szymankiewicz - ds. infrastruktury sieciowej, Jakub Kamyk - ds. pracowniczych, oraz dr Wojciech Drożdż (prof. Uniwersytetu Szczecińskiego i były wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego) - ds. ekonomiczno-finansowych. Z firmy odszedł natomiast dotychczasowy prezes Michał Jarczyński i wiceprezes Dariusz Szymczak.

* * *

Enea Operator to dystrybutor energii, odpowiedzialny za jej dostawy do klientów z terenu województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz niewielkiej części dolnośląskiego i pomorskiego. (mag)

Komentarze

1410r
to nie o tego Darka z Niemcami walczyliśmy `15.07.1410r.
2016-07-14 23:20:05
ZARAZ
a JA MYŚLAŁEM,ŻE Z TEJ ORBITY--- STOŁKA DYREKTORA TO JUŻ NIKT NIGDY NIE WYBIJE WIECZNIE MŁODEGO ZŁOTOUSTEGO, KTÓRY CHOCIAŻ WIELKIM ELEKTRYKIEM BYŁ.duże litery z szacunku dla wielowiekowego poprzednika.
2016-07-14 23:17:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy