Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie

Data publikacji: 2019-12-09 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie
 

Na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego przy ul. Światowida w Szczecinie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze do robót budowlanych, związanych z modernizacją obiektu. To część dużej inwestycji Urzędu Morskiego pod nazwą „Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”. Wykonawcą prac jest spółka Calbud.

- Rozebrano już między innymi jeden z budynków biurowych, kontenery i wiaty magazynowe, kompostowniki, plac do składowania łańcuchów - wylicza Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. - Przygotowywane są także platformy robocze pod palownice i przekładane sieci.

Teren BON obejmuje prawie 6,8 ha. Znajdują się tu m.in. budynki biurowe, warsztatowe i magazynowe, hala pław, trafostacje, parking, garaże, zaplecze kontenerowe, place i drogi wewnętrzne oraz baseny dla jednostek pływających.

- Zatrudnionych jest tam ponad 100 pracowników różnych wydziałów Urzędu Morskiego - dodaje E. Wieczorek.

Realizację robót zaplanowano na lata 2019-2022. Wykonawcą modernizacji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud ze Szczecina, które wygrało przetarg na te prace, oferując cenę ok. 52,5 mln zł (brutto). Umowę podpisano w sierpniu 2019 r.

Modernizacja służy poprawie warunków użytkowania BON i realizacji zadań wynikających ze statutowych działalności UMS - administracji morskiej, zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, ochrony portów i żeglugi morskiej oraz oznakowania nawigacyjnego i radionawigacyjnego polskich obszarów morskich.

Podstawą do przeprowadzenia modernizacji terenu było m.in. częste zalewanie znajdujących się tam obiektów, związane z wysokim poziomem wód gruntowych. Przewidziane jest kompleksowe zagospodarowanie obszaru BON i scalenie zabudowy. Zakres prac obejmuje rozbiórki i przebudowy istniejących obiektów, budowę nowych, a także budowę i przebudowę instalacji zewnętrznych.

(ek)

Fot. UMS

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ