sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie

Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie

Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie
Data publikacji: 2019-12-09 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 08:22
Wywietleń: 690 432171

Na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego przy ul. Światowida w Szczecinie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze do robót budowlanych, związanych z modernizacją obiektu. To część dużej inwestycji Urzędu Morskiego pod nazwą „Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”. Wykonawcą prac jest spółka Calbud.

- Rozebrano już między innymi jeden z budynków biurowych, kontenery i wiaty magazynowe, kompostowniki, plac do składowania łańcuchów - wylicza Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. - Przygotowywane są także platformy robocze pod palownice i przekładane sieci.

Teren BON obejmuje prawie 6,8 ha. Znajdują się tu m.in. budynki biurowe, warsztatowe i magazynowe, hala pław, trafostacje, parking, garaże, zaplecze kontenerowe, place i drogi wewnętrzne oraz baseny dla jednostek pływających.

- Zatrudnionych jest tam ponad 100 pracowników różnych wydziałów Urzędu Morskiego - dodaje E. Wieczorek.

Realizację robót zaplanowano na lata 2019-2022. Wykonawcą modernizacji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud ze Szczecina, które wygrało przetarg na te prace, oferując cenę ok. 52,5 mln zł (brutto). Umowę podpisano w sierpniu 2019 r.

Modernizacja służy poprawie warunków użytkowania BON i realizacji zadań wynikających ze statutowych działalności UMS - administracji morskiej, zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, ochrony portów i żeglugi morskiej oraz oznakowania nawigacyjnego i radionawigacyjnego polskich obszarów morskich.

Podstawą do przeprowadzenia modernizacji terenu było m.in. częste zalewanie znajdujących się tam obiektów, związane z wysokim poziomem wód gruntowych. Przewidziane jest kompleksowe zagospodarowanie obszaru BON i scalenie zabudowy. Zakres prac obejmuje rozbiórki i przebudowy istniejących obiektów, budowę nowych, a także budowę i przebudowę instalacji zewnętrznych.

(ek)

Fot. UMS

Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie Inwestycja Urzędu Morskiego. Baza w przebudowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie