czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > HydroDron doceniony na Baltexpo

HydroDron doceniony na Baltexpo [GALERIA]

HydroDron doceniony na Baltexpo
Data publikacji: 2019-09-12 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 07:22
Wywietleń: 1017 414470

Podczas trwających od 9 do 11 września w Gdańsku XX Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo przyznano, zgodnie z tradycją, nagrody „Złotych Kotwic”. Wyróżnienie za innowacyjny produkt otrzymała szczecińska firma Marine Technology – za pierwszą produkowaną w Polsce hydrograficzną bezzałogową jednostkę pływającą HydroDron. 

Targi Baltexpo to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. W jubileuszowej, XX edycji targów, przygotowanej pod patronatem i we współpracy merytorycznej z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, wzięło udział ponad 250 firm i organizacji z 23 krajów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był „Kurier Szczeciński”. 

Tematyka targów obejmuje przemysł, okrętowy, offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morską i przybrzeżną, żeglugę śródlądową i gospodarkę wodną, bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi, ochronę środowiska, edukację i media. Podczas konferencji, seminariów i debat towarzyszących Baltexpo omawiane są zawsze najważniejsze i najbardziej aktualne dla branży morskiej zagadnienia.

Wśród tegorocznych wystawców nie brakowało przedstawicieli Pomorza Zachodniego. Swoje stoisko miała m.in. Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” ze Szczecina.

Tradycją targów są nagrody „Złotych Kotwic Baltexpo” przyznawane wiodącym podmiotom bądź osobom związanym z branżą morską. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej i przemysłu okrętowego, przyznaje „Złote Kotwice” w kategoriach „Produkt” i „Usługa” oraz „Osobowość Roku Gospodarki Morskiej”.

W tym roku laureatem w kategorii „Produkt” została Remontowa Shipbuilding z Gdańska za zbudowanie dwóch promów hybrydowych dla Transport for London. W kategorii „Usługa” nagrodę otrzymała Gdańska Stocznia Remontowa za przebudowę platformy „Petrobaltic” i zaopatrzeniowca górnictwa morskiego „Sylur” dla firmy Petrobaltic z Grupy Lotos. Wyróżnienie za innowacyjny produkt dostała natomiast Marine Technology ze Szczecina. Doceniono pierwszą produkowaną w Polsce hydrograficzną bezzałogową jednostkę pływającą HydroDron.  

Nagrodę specjalną „Osobowość Roku Gospodarki Morskiej” otrzymał Zygmunt Choreń, konstruktor statków, głównie żaglowców, m.in. „Pogorii” i „Daru Młodzieży”, a ostatnio pięciomasztowej fregaty „Flying Clipper”.

Według zapowiedzi, Baltexpo stanie się imprezą coroczną i kolejne targi odbędą się już w 2020 r.

(ek)

Fot. MSR Gryfia

HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo HydroDron doceniony na Baltexpo

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie