środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii”

„Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii”

„Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii”
Data publikacji: 2018-01-25 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-09 19:16
Wywietleń: 3876 311134

Prom „Polonia” w Szczecinie już bywał i można go było podziwiać przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego (np. przy okazji zabawy sylwestrowej). Obecnie po raz pierwszy przypłynął na remont, który ma potrwać około trzech tygodni. Prom trafił do największego doku (nr 5) Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. W Szczecinie spodziewane są kolejne tego typu jednostki.

Jak już informowaliśmy, pierwsze dwa miesiące nowego roku to czas remontów promów w MSR „Gryfia”. W zeszłym tygodniu stocznię opuściła „Baltivia”, należąca do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jednostka przeszła roczny remont dokowy. Do „Gryfii” trafiła natomiast „Polonia”, należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej, pływająca w barwach Unity Line (spółki z Grupy PŻM) na trasie Świnoujście – Ystad. To jeden z najbardziej nowoczesnych promów pasażersko-ładunkowych na Bałtyku, mimo że ma ponad 20 lat. W Szczecinie przechodzi tzw. remont pośredni. Na jednostce trzeba m.in. wymienić wyeksploatowane urządzenia (np. kotły).

– Powrót do serwisu planowany jest na 8 lutego, z odejściem ze Świnoujścia o godz. 13 – informuje Unity Line.

W lutym szczecińska „Gryfa” ma rozpocząć remont pośredni kolejnego promu PŻM. Chodzi o „Skanię”, kursującą na przemian z „Polonią”. Przewidziane są standardowe prace (malowanie i remont urządzeń), które powinny potrwać około dwóch tygodni.

Tekst i fot. (ek)

„Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii” „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii” „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii” „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii” „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii” „Polonia” po raz pierwszy w „Gryfii”

Komentarze

old sailor
płynąłem w oficjalnym rejsie inauguracyjnym w charakterze dość honorowym... Wtedy i pogoda... wszystko pięknie działało... ciekawym jak teraz?
2018-10-09 19:12:28
Gniewko
PŻM może uzdrowić tylko przeniesienie biur z centrum Szczecina na teren portu i koło stoczni - będzie taniej z pracownikami biurowymi i zarządem - i pracownicy biurowi będą się interesować rozwojem portu a nie tym co jest w GALAXY ....port jest zaniedbany i porzucony przez ekipy solidarnościowe - biurowiec przekazać na cel socjalny - tylko jest on niezbyt praktyczny ponieważ jest bardzo wysoki - w biurowcu można by zrobić jakiś NFZ(koło ZUS lub przychodnie lekarskie itp czy produkcję grzyba boczniaka)
2018-05-18 15:07:05
Wilk Morski
Czy ktoś się orientuje jaki dokładnie jest zakres prac na Polonii?
2018-01-29 01:03:03
Regularny pasażer
Unity Line to najlepsza obecnie linia przez Bałtyk - w mojej oczywiście ocenie. Polonią i Skanią pływa naprawdę dobrze i komfortowo. Jedzenie super, obsługa też, promy dobrze trzymają się w sztormach i chodzą bez zakłóceń - nie to co Polferries... Część hotelową może przydałoby się nieco unowocześnić, a już na pewno na Polonii zamontować gniazdka w kabinach, ale generalnie nie jest tak żle. Mam nadzieję, że dramat i niejasności w PŻM nie odbiją się na Unity Line.
2018-01-28 21:39:14
@pracownik
Jestem za tym żeby ta zlodziejska firma została wywieziona na taczce przez Syndyka i wierzycieli. Będzie wreszcie porządek i więcej kasy. Ile można do tego dokładać ? Brzezicki, zawieś Pan na tym bajzlu kłódkę !
2018-01-28 17:41:29
do @ Wika
- przepraszam, coś mi się po.., zjadłem za dużo "święconego" wczoraj....Sądziłem iż "biega" o ten z ubiegłego roku....Mea culpa.
2018-01-28 16:38:20
dominik
coś tam widać się w środku też dzieje, ale trudno powiedzieć, czy to po prostu generalne czyszczenie mebli i wykładzin czy wymiana i zmiana aranżacji wnętrz. podjadę jutro na Gryfię się wywiedzieć. no w kabinkach by się powymieniać trochę przydało. i szkoda, że palmy zniknęły z holu - były piękne.
2018-01-28 15:41:44
Wilk Morski
do "@Wika" Za krótko pływa na tej trasie? O ile dobrze liczę Polonia 1 czerwca w tym roku będzie obchodziła 23 urodziny, tym samym 23 lata pływa na trasie Świnoujście - Ystad. To blisko ćwierć wieku :) Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy - miałem na myśli odświeżenie części hotelowej promu, na przykład zmianę wystroju kabin, baru, restauracji - o to mi chodziło.
2018-01-28 15:36:43
do @ Wika
- część pasażerska jeszcze nie ma potrzeby (resurs) zmian, za krótko prom pływa na tej linii aby już coś zmieniać. Być może później zmiany nastąpią "pod pasażera" na tej linii, poprzedni pasażerowie mieli inne "walizki" i zwyczaje..... Remont dokowy pośredni jest wymagany ze wzglądu na stan techniczny - stara "fura".
2018-01-28 10:32:22
Wilk Morski
Jaki jest zakres prac na Polonii? Wiem tylko, że to remont dokowy pośredni. Czy coś się zmieni w części pasażerskiej także?
2018-01-28 00:27:26
Do Antoni
Nie zakrzywisz rzeczywistości. Jak brzezickiego PiS nie wywali, to go pracownicy na taczce wywiozą!
2018-01-27 00:35:42
Antoni
Marny z Ciebie pracownik, albo krętacz lodów.Brzezicki może zdoła uratować Twoją Firmę i będziesz mu jeszcze wdzięczny.Gdzie byłeś ,jak Twoją Firmę rozkradali.Może pomagałeś kraść ?
2018-01-26 21:25:45
Pracownik
Kiedy w końcu PiS zwolni marnego komisarza brzezickiego? Ile jeszcze bedzie tolerowana jego pogarda wobec pracowników oraz jawne działania na szkodę grupy PŻM?
2018-01-26 18:51:26
Stanisław
Chciałoby się wybrać takim promem w rejs. Może latem.
2018-01-26 12:48:14