wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > „Gryfia” z umowami na finansowanie

„Gryfia” z umowami na finansowanie

„Gryfia” z umowami na finansowanie
Data publikacji: 2019-06-14 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-18 00:44
Wywietleń: 1499 396738

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” 11 czerwca br. zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Agencją Rozwoju Przemysłu umowy na finansowanie kontraktów długoterminowych stoczni. Według przedstawicieli „Gryfii”, uruchomienie linii finansowania usprawni realizację tych kontraktów, a także pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty działalności operacyjnej spółki.

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski informował miesiąc temu, że „Gryfia” finalizuje
transakcje pozyskiwania od instytucji finansowo-bankowych finansowania na realizację kontraktów długoterminowych. 

– Konkretnie jest to budowa lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz remont jednostki
ORP Lublin dla Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu – mówił wiceminister na posiedzeniu sejmowej komisji ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Dodajmy, że BGK to polski bank państwowy, należący do Skarbu Państwa. Został powołany ustawą do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Współpracuje z innymi instytucjami z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju: KUKE, PAIH, PARP i ARP.

MSR „Gryfia” SA powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Posiada ona dwa zakłady produkcyjne: w Szczecinie i Świnoujściu. Stocznia oferuje usługi dotyczące remontów, przebudowy i budowy nowych jednostek. Od niedawna większość akcji spółki należy do Funduszu Rozwoju Spółek, nadzorowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Rozbitek
Słońce i Światło Szczecina jakim jest J.E. Pan Prezydęntd Szczecina tak się zajmuje swoim własnym grodem że Gryfia jest w stanie storpedowanego okrętu tonącego i wysyłającego sygnał SOS - odebranego przez Radiostacje Ratowniczą rządu...Pan Prezydęntdtfg Szczecina wygrywający notorycznie wybory teoretycznie demokratyczne nie udziela pomocy storpedowanej przez okręty podwodne transformacji topiącej przedsiębiorstwa i i życie ludzi w Szczecinie mieście polskim za czasów gdy nikt nie słyszał o IPN...czy też o politykach Solidarności ruchu który jak Koń Trojański zrobił z Polaków Pariasów Europy i pracowników sezonowych bogatych państw UE...
2019-06-18 00:44:32
PIS skończy w piekle
To jest niewyobrażalny skandal dać tej niewypłacalnej zbankrutowanej patologii jak Stocznia Gryfia kredyty z pieniędzy podatników bez wcześniejszej opcji zerowej. Wywalić tych złodziei na szparagi. Będzie jakiś pożytek z tego dziadostwa. Przecież już kredyt na o dostali. Przeje..li i co ? Drugi raz na to samo ?
2019-06-14 17:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie