Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

„Gryfia” z umowami na finansowanie

Data publikacji: 14 czerwca 2019 r. 13:36
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2020 r. 16:11
„Gryfia” z umowami na finansowanie
 

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” 11 czerwca br. zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Agencją Rozwoju Przemysłu umowy na finansowanie kontraktów długoterminowych stoczni. Według przedstawicieli „Gryfii”, uruchomienie linii finansowania usprawni realizację tych kontraktów, a także pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty działalności operacyjnej spółki.

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski informował miesiąc temu, że „Gryfia” finalizuje
transakcje pozyskiwania od instytucji finansowo-bankowych finansowania na realizację kontraktów długoterminowych. 

– Konkretnie jest to budowa lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz remont jednostki
ORP Lublin dla Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu – mówił wiceminister na posiedzeniu sejmowej komisji ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Dodajmy, że BGK to polski bank państwowy, należący do Skarbu Państwa. Został powołany ustawą do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Współpracuje z innymi instytucjami z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju: KUKE, PAIH, PARP i ARP.

MSR „Gryfia” SA powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Posiada ona dwa zakłady produkcyjne: w Szczecinie i Świnoujściu. Stocznia oferuje usługi dotyczące remontów, przebudowy i budowy nowych jednostek. Od niedawna większość akcji spółki należy do Funduszu Rozwoju Spółek, nadzorowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rozbitek
2019-06-18 00:44:32
Słońce i Światło Szczecina jakim jest J.E. Pan Prezydęntd Szczecina tak się zajmuje swoim własnym grodem że Gryfia jest w stanie storpedowanego okrętu tonącego i wysyłającego sygnał SOS - odebranego przez Radiostacje Ratowniczą rządu...Pan Prezydęntdtfg Szczecina wygrywający notorycznie wybory teoretycznie demokratyczne nie udziela pomocy storpedowanej przez okręty podwodne transformacji topiącej przedsiębiorstwa i i życie ludzi w Szczecinie mieście polskim za czasów gdy nikt nie słyszał o IPN...czy też o politykach Solidarności ruchu który jak Koń Trojański zrobił z Polaków Pariasów Europy i pracowników sezonowych bogatych państw UE...
PIS skończy w piekle
2019-06-14 17:01:05
To jest niewyobrażalny skandal dać tej niewypłacalnej zbankrutowanej patologii jak Stocznia Gryfia kredyty z pieniędzy podatników bez wcześniejszej opcji zerowej. Wywalić tych złodziei na szparagi. Będzie jakiś pożytek z tego dziadostwa. Przecież już kredyt na o dostali. Przeje..li i co ? Drugi raz na to samo ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA