Przez lata Technologie Tworzyw Sztucznych były uznawane za jednego z czołowych pracodawców w regionie. Nie było roku, by goleniowskiej spółki, działającej również mocno na szczecińskim rynku pracy, nie nagradzano za jej aktywność. Znany producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych zmienił swoją nazwę na HanseYachts sp. z o.o., przyjmując tym samym nazwę całego koncernu HanseYachts AG.
– To uhonorowanie wysokich standardów, jakie zapewnimy odbiorcom naszych produktów – mówi Maciej Twardowski, dyrektor zarządzający HanseYachts sp. z o.o.
Producent jachtów zapowiada kolejne kroki w swoim gospodarczym rozwoju.
– Nasza przeszłość jest długa i zobowiązująca, natomiast HanseYachts sp. z o.o. to przyszłość i podkreślę tu, że nas wcale nie zadowala utrzymanie tego wysokiego, obecnego poziomu, my chcemy te standardy znacząco podnosić – zaznacza Maciej Twardowski. – Świat się rozwija, oczekiwania klientów są coraz większe, zdajemy sobie również sprawę, że nasi pracownicy również chcą rozwoju i jeszcze wyższych standardów, dlatego z tym całym dziedzictwem TTS-u będziemy szli do przodu.
TTS od dawna funkcjonował w grupie kapitałowej HanseYachts AG, historia firmy w Polsce sięga lat 90. ubiegłego stulecia. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, regularnie zwiększając zatrudnienie i liczbę produkowanych jednostek. Wcześniej były to głównie kadłuby jachtów oraz małe elementy wyposażenia. Dzisiaj goleniowski zakład opuszczają gotowe jachty i motorówki.
Inwestycje grupy HanseYachts AG dotyczą nie tylko Goleniowa, ale również Szczecina. W ubiegłym roku spółka otworzyła na Łasztowni nowoczesne biuro projektowe Balticdesign Institute. To szczególnie ważne w procesie tworzenia nowych jachtów. Ma także wpływ na postrzeganie Pomorza Zachodniego jako miejsca, w którym kultywowane są bogate tradycje żeglarskie. Czy w spółce, wraz z przyjęciem nowej nazwy, pojawią się kolejne projekty inwestycyjne?
– Pracujemy nad kilkoma inicjatywami, o jakich jeszcze nie mogę powiedzieć, ale które będą miały znaczący wpływ na rozwój naszej firmy i biznesu w regionie – mówi Maciej Twardowski. – Bez wątpienia będą się pojawiały nowe projekty do realizacji i żeby daleko nie szukać, niedawno na targach zaprezentowaliśmy po raz pierwszy jednostkę produkowaną tu, w Goleniowie. To Dehler 46 SQ. Chwilę wcześniej po raz pierwszy prezentowaliśmy światu inną łódź, Hanse 510. To są produkty nowych, najwyższych standardów. I co ważne, planujemy mocny rozwój zakładu w Goleniowskim Parku Przemysłowym poprzez rozbudowę i wdrożenie do produkcji nowych łodzi motorowych.
Jak zapowiada Magdalena Zabłocka-Tutka, HR Business Partner w HanseYachts sp. z o.o., spółka będzie też przykładała dużą wagę do zmiany i rozwoju w przestrzeni kadrowej.
– Musimy podążać za zmianami na rynku pracy i dbać o swoich pracowników – wyjaśnia. – Spoglądamy także na szeroko pojętą współpracę ze szkołami i uczelniami oraz innymi partnerami. Będąc spadkobiercą TTS, nie zrywamy żadnej kooperacji, chcemy kontynuować nasze liczne projekty i nawiązywać nowe relacje, które będą sprzyjały rozwojowi całego regionu.
TTS wspierał wiele inicjatyw żeglarskich, w tym lokalne szkółki, kształcąc dzieci i młodzież. Połowa jachtu zbudowanego w Goleniowie pojawi się też w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Jak zapowiadają władze spółki, firma dotrzyma swoich zobowiązań zawieranych pod wcześniejszym szyldem.
(ek)