piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Jacht dla pracowników

Jacht dla pracowników [GALERIA]

Jacht dla pracowników
Data publikacji: 2016-05-16 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2327 133768

Pracują przy produkcji luksusowych jachtów, które trafiają na zachodnie rynki. Teraz, w wolnym czasie, sami będą mogli korzystać z zakładowej żaglówki „Hanna”. Grupa pracowników firmy Technologie Tworzyw Sztucznych w sobotę uczestniczyła w jej chrzcie. Były też pierwsze rejsy po jeziorze Dąbie.

Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS) to firma od 20 lat działająca w branży jachtowej. Powstała w Stargardzie, a w 2004 r. przeniosła się do Goleniowa. Od początku ściśle współpracuje z niemiecką grupą HanseYacht AG z Greifswaldu, produkując dla niej wyroby z laminatu poliestrowo-szklanego. W 2007 r. weszła w skład tej grupy kapitałowej. Na terenach wykupionych w Goleniowskim Parku Przemysłowym utworzyła zakład produkcyjny o powierzchni 10 tys. m kw. Dziś TTS należy do czołówki przedsiębiorstw w Polsce, zajmujących się produkcją kompozytów. Specjalizuje się w wytwarzaniu kadłubów i innych części z laminatu dla takich producentów jachtowych, jak Hanse, Moody, Dehler, Fjord czy Varianta. Rocznie produkuje ponad 600 sztuk o długości 18 m.

Jacht zwodowany w sobotę jest nieduży, ma 5,5 m długości. Może nim pływać jednorazowo kilka osób. To model Varianta 18, który w ciągu kilku dni zbudowano w TTS.

- Nasi pracownicy będą mogli z niego korzystać od maja do października - mówi Michał Pokorski, prezes TTS. - To okazja do sprawdzenia, jak działa sprzęt, który wytwarzają, ale przede wszystkim do miłego spędzenia wolnego czasu. Dzięki temu będą też bardziej się identyfikować z produktem.

Jacht nazwano „Hanna”, na cześć pierwszej prezes firmy - Hanny Pokorskiej, która lampką szampana ochrzciła łódkę. Sympatyczna uroczystość odbyła się na terenie Campingu Marina PTTK przy ul. Przestrzennej w Dąbiu. Tutaj żaglówka stacjonuje. W sobotę oglądało ją kilkudziesięciu pracowników TTS i ich rodzin. Była też okazja do wypróbowania jachtu.

Technologie Tworzyw Sztucznych zatrudniają łącznie ok. 700 osób. To m.in. mieszkańcy Goleniowa, Nowogardu, Szczecina, Stargardu. Władze spółki szacują, że w ciągu dwóch lat załoga może się zwiększyć do tysiąca osób.

- Poszukujemy głównie pracowników produkcji, lakierników, formierzy i laminiarzy, ale są również etaty dla specjalistów takich jak logistyk czy kontroler finansowy - zaznacza Robert Nalewaj, kierownik działu HR w TTS.

Jak dodaje, firma nie zatrudnia na tzw. umowy śmieciowe. ©℗ (ek)

Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników Jacht dla pracowników

Komentarze

WP
Wkoncu wydzedl z kszakow brawo wy a chania super nazwa to byl ktos nalezy sie jej wszyscy jom pamientamy i czujemy brak
2016-05-16 21:02:17
@Jachty
Nie jest przypadkowa ;)
2016-05-16 17:19:48
Jachty
Czy zbieżność nazwisk pierwszej prezes firmy i obecnego jest czysto przypadkowa?
2016-05-16 12:47:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy