niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Browar Bosman coraz więcej eksportuje

Browar Bosman coraz więcej eksportuje

Browar Bosman coraz więcej eksportuje
Data publikacji: 2019-04-14 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1713 384863

Rola szczecińskiego Browaru Bosman z grupy Carlsberg Polska nieco się zmienia. Oprócz produkcji na rynek polski, zakład ma coraz większy udział w produkcji na rynki zagraniczne. Piwo ze Szczecina trafia do odbiorców w Ameryce Południowej czy Azji.

– Coraz większy udział w tym, co robimy, to jest produkcja na rynki zagraniczne, dla grupy – powiedział Tomasz Malec, dyrektor Browaru Bosman w Szczecinie. – Z takich bardziej egzotycznych miejsc, gdzie wysyłamy nasze piwa z Bosmana, wskażę Koreę Południową. W tej chwili bardzo regularnie wysyłamy do niej nasze produkty. To również Meksyk i Chile. Łącznie w ubiegłym roku wyeksportowaliśmy około 220 tysięcy hektolitrów. Sporo, jak dla nas.

Z zapowiedzi dyrektora Malca wynika, że te ilości będą rosły w kolejnych latach.

Takiej roli szczecińskiego zakładu sprzyja bliskość portu.

– Stąd między innymi wybór Bosmana jako miejsca do produkcji na potrzeby grupy, bo jak spojrzymy na mapę Polski, to Szczecin nie jest optymalny z punktu widzenia transportowego, ale jeśli już spojrzymy z perspektywy Europy, to wygląda to zupełnie inaczej, bo jest doskonałym miejscem m.in. do tego, żeby wysyłać produkty w świat, bo port jest blisko – dodał T. Malec. – Pakujemy piwo do kontenera i później wypływa ono z naszego portu.

Przypomnijmy, że szczeciński browar przechodzi obecnie modernizację, dzięki której stanie się centrum produkcyjno-eksportowym całej grupy Carlsberg. Wartość inwestycji to ponad 92 mln zł.

Oprócz szczecińskiego Bosmana, do Calrsberg Polska należą browary Okocim w Brzesku i Kasztelan w Sierpcu. ©℗

(ek)

Fot. Paulina Sikora

Komentarze

Jarun
Dla Carlsberga/Bosmana/ obojętnie jest jaką drużynę w Polsce sponsoruje. Może być Lech Poznań, albo Pogoń Szczecin. Carlsberg sponsorował Śląsk Wrocław. Paprykarz Szczeciński też nie jest szczeciński i to od kilkunastu lat. Konserwa "paprykarz szczeciński" to jakieś zmiotki, zlewki po naszym paprykarzu. Miasto (Urząd Miejski!) nie powinno zgadzać się na używanie szczeciński dla nieszczecińskiego produktu. Wiadomo, że na Europę Wschodnią Carlsberg nie będzie wysilał się z jakością. Takie myślenie stereotypowe na Zachodzie: "Polaczki to i pomyje wypiją, byleby procenty były".
2019-04-15 09:47:43
piwosz
@Mirek:ile ci zapłacili za ten komentarz? co ci sie rozwija ?to tak jak byś napisal ze ferma klatkowych kurczakow sie rozwija, listosci,niech sobie robia co tam chca ale nie reklamuja tego jako ze Szczecina bo tylko szkodza temu miastu takim pseudo produktem, juz nawet Polczyn Zdrój ma lepsze piwo, albo napij sie Broka Trojslodowego czy browaru Kowal -piwo szczecinskie dostepne np w Kafulandzie czy Zabce, cena 5zl ale piwo 1 klasa. to sie nadaje na produkt eksportowy a nie to cos, ale co tu wymagac od ameryki poludniowej gdzie masz wenezuele a nowy bonsonaria planuje wycinke amazonskiej puszczy-samozaoranie regionu,człowieka ,ludzkosci,srodowiska itd. tak jak u nas w puszczy bialowieskiej, tam tez korniki majo ?
2019-04-14 20:35:38
Mirek
Browar jest ze Szczecina i dobrze że się rozwija, durnie.
2019-04-14 19:04:34
piwar
Niestety to piwo nie jest polskie. Takie popłuczyny po prawdziwym piwie, chyba wzmacniane spirtem i cukrem?
2019-04-14 15:07:33
piwosz
A gdzie na butelce czy puszce tego czegos jest napisane browar bosman ? i nazwa Szczecin? rownie dobrze w chinach mozna by to produkowac w sumie jakosciowo do kraju chin by pasowało ...jak bedziecie miec turystow w miescie przypadkiem im tych rzeczy nie dawajcie, lepiej dolozyc i isc do pubow restauracyjnych typu-nowy browar,wyszak,stara komenda czy browar pod zamkiem niz sie skompromitowac...
2019-04-14 14:52:00
piwosz
Piwo? litości , no to mamy teraz "super" reklame tradycyjnego polskiego piwa, niefiltrowanego,niepasteryzowanego, w otwartych kadziach,warzone na miejscu, chmielone 3 razy ,na zimno ,na cieplo a nie sory to nie o tym ,no i samej Polski "gratulacje" ....
2019-04-14 14:49:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie