Środa, 22 marca 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Browar Bosman coraz więcej eksportuje

Data publikacji: 14 kwietnia 2019 r. 12:09
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019 r. 11:51
Browar Bosman coraz więcej eksportuje
 

Rola szczecińskiego Browaru Bosman z grupy Carlsberg Polska nieco się zmienia. Oprócz produkcji na rynek polski, zakład ma coraz większy udział w produkcji na rynki zagraniczne. Piwo ze Szczecina trafia do odbiorców w Ameryce Południowej czy Azji.

– Coraz większy udział w tym, co robimy, to jest produkcja na rynki zagraniczne, dla grupy – powiedział Tomasz Malec, dyrektor Browaru Bosman w Szczecinie. – Z takich bardziej egzotycznych miejsc, gdzie wysyłamy nasze piwa z Bosmana, wskażę Koreę Południową. W tej chwili bardzo regularnie wysyłamy do niej nasze produkty. To również Meksyk i Chile. Łącznie w ubiegłym roku wyeksportowaliśmy około 220 tysięcy hektolitrów. Sporo, jak dla nas.

Z zapowiedzi dyrektora Malca wynika, że te ilości będą rosły w kolejnych latach.

Takiej roli szczecińskiego zakładu sprzyja bliskość portu.

– Stąd między innymi wybór Bosmana jako miejsca do produkcji na potrzeby grupy, bo jak spojrzymy na mapę Polski, to Szczecin nie jest optymalny z punktu widzenia transportowego, ale jeśli już spojrzymy z perspektywy Europy, to wygląda to zupełnie inaczej, bo jest doskonałym miejscem m.in. do tego, żeby wysyłać produkty w świat, bo port jest blisko – dodał T. Malec. – Pakujemy piwo do kontenera i później wypływa ono z naszego portu.

Przypomnijmy, że szczeciński browar przechodzi obecnie modernizację, dzięki której stanie się centrum produkcyjno-eksportowym całej grupy Carlsberg. Wartość inwestycji to ponad 92 mln zł.

Oprócz szczecińskiego Bosmana, do Calrsberg Polska należą browary Okocim w Brzesku i Kasztelan w Sierpcu. ©℗

(ek)

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2019-04-15 09:47:43
Dla Carlsberga/Bosmana/ obojętnie jest jaką drużynę w Polsce sponsoruje. Może być Lech Poznań, albo Pogoń Szczecin. Carlsberg sponsorował Śląsk Wrocław. Paprykarz Szczeciński też nie jest szczeciński i to od kilkunastu lat. Konserwa "paprykarz szczeciński" to jakieś zmiotki, zlewki po naszym paprykarzu. Miasto (Urząd Miejski!) nie powinno zgadzać się na używanie szczeciński dla nieszczecińskiego produktu. Wiadomo, że na Europę Wschodnią Carlsberg nie będzie wysilał się z jakością. Takie myślenie stereotypowe na Zachodzie: "Polaczki to i pomyje wypiją, byleby procenty były".
piwosz
2019-04-14 20:35:38
@Mirek:ile ci zapłacili za ten komentarz? co ci sie rozwija ?to tak jak byś napisal ze ferma klatkowych kurczakow sie rozwija, listosci,niech sobie robia co tam chca ale nie reklamuja tego jako ze Szczecina bo tylko szkodza temu miastu takim pseudo produktem, juz nawet Polczyn Zdrój ma lepsze piwo, albo napij sie Broka Trojslodowego czy browaru Kowal -piwo szczecinskie dostepne np w Kafulandzie czy Zabce, cena 5zl ale piwo 1 klasa. to sie nadaje na produkt eksportowy a nie to cos, ale co tu wymagac od ameryki poludniowej gdzie masz wenezuele a nowy bonsonaria planuje wycinke amazonskiej puszczy-samozaoranie regionu,człowieka ,ludzkosci,srodowiska itd. tak jak u nas w puszczy bialowieskiej, tam tez korniki majo ?
Mirek
2019-04-14 19:04:34
Browar jest ze Szczecina i dobrze że się rozwija, durnie.
piwar
2019-04-14 15:07:33
Niestety to piwo nie jest polskie. Takie popłuczyny po prawdziwym piwie, chyba wzmacniane spirtem i cukrem?
piwosz
2019-04-14 14:52:00
A gdzie na butelce czy puszce tego czegos jest napisane browar bosman ? i nazwa Szczecin? rownie dobrze w chinach mozna by to produkowac w sumie jakosciowo do kraju chin by pasowało ...jak bedziecie miec turystow w miescie przypadkiem im tych rzeczy nie dawajcie, lepiej dolozyc i isc do pubow restauracyjnych typu-nowy browar,wyszak,stara komenda czy browar pod zamkiem niz sie skompromitowac...
piwosz
2019-04-14 14:49:06
Piwo? litości , no to mamy teraz "super" reklame tradycyjnego polskiego piwa, niefiltrowanego,niepasteryzowanego, w otwartych kadziach,warzone na miejscu, chmielone 3 razy ,na zimno ,na cieplo a nie sory to nie o tym ,no i samej Polski "gratulacje" ....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA