Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Branżowe święto w Elektrowni Dolna Odra

Data publikacji: 09 września 2023 r. 20:02
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2023 r. 23:58
Branżowe święto w Elektrowni Dolna Odra
Podczas uroczystej akademii w Elektrowni Dolna Odra pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Fot. PGE GiEK  

Podczas uroczystej akademii w piątek (8 września) w Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Obchody były okazją do podsumowań dotychczasowej działalności elektrowni oraz do wręczenia odznaczeń zasłużonym pracownikom.

Wśród gości byli m.in. poseł Artur Szałabawka, wicewojewoda zachodniopomorski Mateusz Wagemann i wiceburmistrz Gryfina Tomasz Miler. Nie zabrakło przedstawicieli władz instytucji państwowych, świata nauki, duchowieństwa oraz związków zawodowych.

– Elektrownia Dolna Odra przywiązuje bardzo dużą wagę do działań proekologicznych i ograniczania wpływu na otoczenie – mówił Norbert Grudzień, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i transformacji PGE GiEK. – Dzięki stałemu monitoringowi oraz zastosowaniu w instalacjach najlepszych aktualnie dostępnych rozwiązań technicznych, wszystkie elektrownie PGE GiEK, w tym również Elektrownia Dolna Odra, wypełniają z zapasem wyznaczone dla nich limity emisyjne zawarte w pozwoleniach zintegrowanych.

Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra, składając życzenia zwrócił uwagę, że najważniejszym ogniwem elektrowni są jej pracownicy.

– To właśnie dzięki wysokiemu zaangażowaniu pracowników Dolna Odra osiągnęła w mijającym roku najlepsze wskaźniki dyspozycyjności i awaryjności w Polsce – przypomniał.

Podczas uroczystości medalem „Za długoletnią służbę” uhonorowano 26 pracowników. Resortową odznakę „Za Zasługi dla Energetyki” otrzymało trzech pracowników, a „Za zasługi dla spółki PGE GiEK” wyróżniona została jedna osoba. Ponadto, w tym roku w Elektrowni Dolna Odra było aż 100 jubilatów, spośród których dziesięciu świętowało 45-lecie pracy.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@P.
2023-09-10 14:52:29
Twoje zainteresowanie siecią przesyłową wynika z niskich pobudek. Chcesz się cwaniaczyć wobec sąsiadów i mieć darmowy prąd ich kosztem. Ideolodzy klimatyzmu przygotowali taką ofertę dla ludzi małych żądnych zysku osobistego za wszelką cenę, żeby wytworzyć jak największe poparcie dla antyśrodowiskowych rozwiązań zwanych OZE. Dali możliwość wtłaczania do sieci prądu w czasie gdy go nikt nie potrzebuje, po to żeby go sobie odebrać za darmo w czasie jak twoje OZE nie pracuje, a prąd jest cenny.
@P.
2023-09-10 14:42:37
Jak chcesz być producentem energii el., to sobie wybuduj przyłącze. Na swój koszt, a nie na mój.Twoja energia nie jest nikomu poza ideologom klimatyzmu do niczego potrzebna. Wiesz dlaczego ignorancie? Dlatego, że w systemie potrzebna jest niezawodna energia przez całą dobę,a nie w momentach jak świeci słońce latem. Twoje źródło i tak musi zabezpieczać solidna moc zainstalowana w bolkach węglowych, którym przez twoje zabawy w ekologizm pogarsza się warunki pracy i podnosi ceny wszystkim odbiorcom
P.
2023-09-10 07:48:54
A za zachodniopomorskie ma największą w kraju liczbę odmów przyłączy do sieci fotowoltaicznej ,przepali miliardy a kasy na sieci przesyłowe prąd nie ma i trujemy się wszyscy drogim kolumbijskim pseudo węglem !Polska energetyka w ruinie !
Dziwne
2023-09-09 23:54:55
A co na zdjęciu robi były prezes Ligi Polskich Rodzin?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA