piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Brak pracy poważnym życiowym problemem

Brak pracy poważnym życiowym problemem

Brak pracy poważnym życiowym problemem
Data publikacji: 2015-10-20 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1868 29853

PROMOCJA. Fakt, że borykamy się z bezrobociem nie jest obcy żadnemu mieszkańcowi naszego kraju. Jest to najczęstszy temat rozmów towarzyskich, gdyż każdy chce pracować i godziwie zarabiać. Pomimo tego, że dane statystyczne wskazują ostatnio na dużą poprawę w tej kwestii, niestety nie zauważa tego społeczeństwo. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż do danych statystycznych zalicza się każde zatrudnienie z umowami okresowymi włącznie. Natomiast bezrobotnym zależy na pracy stałej, przynoszącej rozwój zawodowy, korzyści finansowe i stabilizację bytu na długi czas. Z racji tego, że trudności ze znalezieniem interesującej i dobrze płatnej pracy ma mnóstwo osób, warto zainteresować się popularnym portalem http://vipwakat.pl, w którym wiele osób znalazło swoją wymarzoną pracę. Ogłoszenia z różnych branż napływają codziennie i oferty na bieżąco są aktualizowane. Zaletą poszukiwania pracy na portalu jest przede wszystkim to, że możemy zająć się tym gdziekolwiek jesteśmy, wystarczy urządzenie mobilne i połączenie z siecią.

Na pracę trzeba być gotowym

Osoby, które dość długo były bezrobotne bardzo często tracą nadzieję, że kiedykolwiek pracę znajdą. Jest to najgorsze podejście do tego problemu. Musimy pamiętać, iż w trakcie poszukiwań koniecznie trzeba dbać o szereg elementów związanych z ewentualnym, a często niespodziewanym angażem. Warto podnosić swoje kwalifikacje w postaci szkoleń, kursów itp. Zadbać o podstawową wiedzę dotyczącą rozmów kwalifikacyjnych, bo w zależności od pracodawcy mogą być mniej lub bardziej wymagające. Na ogół każdy zna swoje miasto, a tym samym potrzeby kadrowe pracodawców. Dobrze zatem przeanalizować swoje możliwości i zrobić wszystko, aby znaleźć się w grupie osób, które mają większe szanse na pracę ze względu na ciekawsze CV.

Wykorzystywanie możliwości

Kiedyś ktoś powiedział, że tylko te osoby osiągają sukces, które potrafią wykorzystywać wszystkie możliwości. Nie inaczej jest w przypadku poszukiwania pracy. Oprócz wyżej wspominanego podnoszenia kwalifikacji, oraz poszukiwań na portalach z ogłoszeniami powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i np. osobiście roznosić CV do firm, które nas interesują. Dobrym rozwiązaniem jest pytanie znajomych o ewentualne wolne etaty w poszczególnych firmach, a także zamieszczanie ogłoszeń na portalach w działach dla osób poszukujących pracy. Każde rozwiązanie, które zbliża nas do celu jakim jest uzyskanie pracy jest dobre. Wszyscy mamy możliwości, tylko nie wszyscy umiemy je wykorzystać do osiągnięcia sukcesu.

Materiał zewnętrzny

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: warto zadbać o podstawową wiedzę dotyczącą rozmów kwalifikacyjnych

Komentarze

Jedna z metod...,
A ja kiedys mialam Kolege, ktory szukajac pracy jako Muzyk... zawsze zabieral ze soba mala perkusje - by od razu na miejscu PO-kazac co PO-trafi... ! !
2015-10-21 23:06:12
UO,
A moze by i tak rowniez wszystkich Politykow PO-zatrudniac na UO......czyli Umowy Okresowe ??
2015-10-21 23:00:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy