Środa, 29 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Będą szukać innowacji

Data publikacji: 28 lutego 2019 r. 21:33
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019 r. 11:51
Będą szukać innowacji
 

Przez najbliższe dwa lata Grupa Azoty, wraz z platformą FundingBox, będzie poszukiwać nowoczesnych technologii z potencjałem dla przemysłu chemicznego. W ramach projektu chemiczny czempion uzyska możliwość testowania nowych produktów, usług i modeli biznesowych w zakresie własnej infrastruktury badawczej. W pierwszej kolejności spółka przyjrzy się rozwiązaniom z obszaru inżynierii materiałowej, magazynowania energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals.

Impact_Poland 2.0 to kolejny, obok współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, program z udziałem Grupy Azoty jako odbiorcy nowych technologii. Oba projekty realizowane są w ramach działania 2.5 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja I rundy Programu - Welcome Camp, na której zaprezentowane zostały założenia programu i pierwsze, wybrane przez panel ekspertów startupy zgłoszone do tego etapu.

- Udział w programie Impact_Poland  2.0 jest przykładem realizowanych przez Grupę Azoty działań akceleracyjnych, które mają na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy na rynkach krajowych i międzynarodowych - podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. - To jeden z fundamentów stworzonego w organizacji ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami.

Impact_Poland 2.0 to unikatowy, autorski program wsparcia startupów. FundingBox, platforma, która opracowała projekt, funkcjonuje w całej Europie od 2014 roku, zajmując się wspieraniem małych i początkujących przedsiębiorstw. Do tej pory startupy, małe i średnie firmy otrzymały od FundingBox i partnerów wsparcie w wysokości 64 mln euro.

Celem obecnie ogłoszonego programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców. Sprawdzony będzie ich potencjał z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii, którymi są duże i średnie przedsiębiorstwa.

– Projekty, w których bierzemy udział, organizowane są przez podmioty funkcjonujące na rynku od lat i cieszące się uznaniem ekspertów i środowisk startupowych - zaznacza Wojciech Satora, dyrektor ds. projektów innowacji technologicznych. - To zwiększa nasze szanse znalezienia rozwiązania z potencjałem do wdrożenia na skalę przemysłową. ©℗

 (isz)

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA