poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Gospodarka > Będą szukać innowacji

Będą szukać innowacji

Będą szukać innowacji
Data publikacji: 2019-02-28 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1045 378048

Przez najbliższe dwa lata Grupa Azoty, wraz z platformą FundingBox, będzie poszukiwać nowoczesnych technologii z potencjałem dla przemysłu chemicznego. W ramach projektu chemiczny czempion uzyska możliwość testowania nowych produktów, usług i modeli biznesowych w zakresie własnej infrastruktury badawczej. W pierwszej kolejności spółka przyjrzy się rozwiązaniom z obszaru inżynierii materiałowej, magazynowania energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals.

Impact_Poland 2.0 to kolejny, obok współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, program z udziałem Grupy Azoty jako odbiorcy nowych technologii. Oba projekty realizowane są w ramach działania 2.5 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja I rundy Programu - Welcome Camp, na której zaprezentowane zostały założenia programu i pierwsze, wybrane przez panel ekspertów startupy zgłoszone do tego etapu.

- Udział w programie Impact_Poland  2.0 jest przykładem realizowanych przez Grupę Azoty działań akceleracyjnych, które mają na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy na rynkach krajowych i międzynarodowych - podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. - To jeden z fundamentów stworzonego w organizacji ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami.

Impact_Poland 2.0 to unikatowy, autorski program wsparcia startupów. FundingBox, platforma, która opracowała projekt, funkcjonuje w całej Europie od 2014 roku, zajmując się wspieraniem małych i początkujących przedsiębiorstw. Do tej pory startupy, małe i średnie firmy otrzymały od FundingBox i partnerów wsparcie w wysokości 64 mln euro.

Celem obecnie ogłoszonego programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców. Sprawdzony będzie ich potencjał z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii, którymi są duże i średnie przedsiębiorstwa.

– Projekty, w których bierzemy udział, organizowane są przez podmioty funkcjonujące na rynku od lat i cieszące się uznaniem ekspertów i środowisk startupowych - zaznacza Wojciech Satora, dyrektor ds. projektów innowacji technologicznych. - To zwiększa nasze szanse znalezienia rozwiązania z potencjałem do wdrożenia na skalę przemysłową. ©℗

 (isz)

Fot. Marek Klasa

Będą szukać innowacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie