poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Gospodarka > Beata Szydło w gazoporcie

Beata Szydło w gazoporcie

Beata Szydło w gazoporcie
Data publikacji: 2017-06-08 15:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1966 268139

W Świnoujściu oficjele z premier Beatą Szydło podkreślali, że dostawa LNG ze Stanów Zjednoczonych to historyczna chwila. Zarówno przedstawiciele polskiej jak i amerykańskiej strony zapewniali, że zależy im, aby współpraca była kontynuowana.

Gaz skroplony od Cheniere Energy dotarł do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To pierwsza taka dostawa do Europy Środkowo-Wschodniej. Premier Beata Szydło na tle amerykańskiego gazowca podkreślała wkład w budowę terminalu LNG dwóch osób: świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, który był premierem, gdy zapadały decyzje o lokalizacji tej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Premier powiedziała, że to dzięki decyzji J. Kaczyńskiego jako miejsce powstania gazoportu wskazano Świnoujście.

- Ta inwestycja łączy w sobie dwa priorytety polskiego rządu: bezpieczeństwo i rozwój - mówiła B. Szydło - Osiągamy coraz lepsze rezultaty, coraz lepsze wyniki ekonomiczne i będziemy kontynuować ten kurs.

Piotr Woźniak, prezes PGNiG mówił, że chce, aby doszło do tego, żeby nie świętować w przyszłości dostaw amerykańskiego LNG, a żeby stało się to rutyną. Dodał, że firma dąży do otwarcia się na rynek amerykański i liczy, że w Stanach Zjednoczonych to dostrzegą i skorzystają.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Premier Beata Szydło na tle amerykańskiego gazowca mówiła, że terminal LNG wpisuje się w strategię polskiego rządu: bezpieczeństwo i rozwój. Chce, żeby dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych były kontynuowane.

Komentarze

nikodem
Gazoport to propaganda a nie sukces ekonomiczny - nie ma swiecie gazoportu bedacego konkurencja dla rurociagu biegnacego po dnie morza, ktos chce wywolac sztuczny konflikt do celow propagandowych i wywolania nacjonalizmu na najgorszych pobódkach o mozliwych skutkach jak katastrofa powstania warszawskiego, by dla nacjonalizmu gineli ludzie masowo sprowokowani...
2017-06-10 02:54:50
Gazowiec
Nawet dziecko wie, że gaz transportowany rurociągami jest wielokrotnie tańszy!!!! dlaczego Niemcy i Rosjanie budują Nord Stream 2 a wcześniej wybudowali Nord Stream 1? No własnie dlatego.
2017-06-08 22:40:09
Piewca
Prędzej gazowniku, więcej gazowniku, Sześcienne metry gazu ślij. Po twoim trudzie Nikt nie da nam już w ryj. To dzięki tobie jamał padł, Nadszedł wolności czas. Więcej gazu, żelaza i stali dla polskich mas. Gaz nas ogrzeje, węgiel nakarmi, Z gazu nasz nowy dom. Gaz naszą siłą, Drogą ku jasnym dniom.
2017-06-08 20:01:01
Kolo
Problem w tym, że kowboje biorą za gaz więcej niż Ruskie.
2017-06-08 19:45:20
Super!
Cenna dywersyfikacja. Daje nie tylko bezcenne bezpieczeństwo energetyczne Polsce, ale też szansę na duży zarobek z eksportu LNG.
2017-06-08 19:29:27
Ha
A jak witano pierwszy statek z rudą żelaza z ZSRR.
2017-06-08 17:10:58
HYMM??
To za ile ten gaz od pastuchow??
2017-06-08 16:20:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie