środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Azoty zadbały o rodziców dzieci do lat 12

Azoty zadbały o rodziców dzieci do lat 12

Azoty zadbały o rodziców dzieci do lat 12
Data publikacji: 2020-03-14 10:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wywietleń: 1235 447425

Propozycja wypłacania zasiłku opiekuńczego rodzicom mającym dzieci do lat 12, a nie jak przewiduje spec ustawa z 7 marca br. tylko do lat 8 była rozważana przez Minister Rozwoju Jadwigę Emilewicz, jednak 12 marca  pani minister skorygowała plany - zasiłek nadal będzie wypłacany tylko osobom posiadającym pociechy do lat 8. Trudną sytuację rodziców zrozumiała jednak Grupa Azoty, który w specjalnym komunikacie do swoich pracowników zamieszczonym na Facebooku spółki powiadomiła, iż zasiłkiem będą objęci także rodzicie dzieci do ukończenia 12 roku życia. 

Oto treść facebookowego komunikatu, potwierdzonego przez Pawła Piwowarczyka, kierownika biura Public Relations Grupy Azoty Police. „W związku z decyzją rządu dotyczącą zamknięcia placówek oświatowo-wychowawczych i przyznaniem zasiłku opiekuńczego w przypadku konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8, a także rozumiejąc sytuację naszych Pracowników, z których wielu sprawuje opiekę nad dziećmi, Zarząd Grupa Azoty zdecydował o przyznaniu dodatkowego świadczenia, które może wspomóc organizację realnej opieki nad dziećmi w okresie zamknięcia placówek oświatowo-wychowawczych.

Propozycja ta skierowana jest do rodziców dzieci, którzy nie będą mogli skorzystać z ww. zasiłku płatnego przez ZUS i będzie obejmować pracowników opiekujących się dziećmi w wieku od 8 do ukończenia 12 roku życia.

Dodatkowe świadczenie w postaci udzielenia dni wolnych od pracy na zasadach zasiłku opiekuńczego (tj. odpłatność 80% podstawy, z włączeniami zawartymi w ZUZP) dla zwiększonej grupy Pracowników, zostanie sfinansowane ze środków Grupa Azoty.

Mamy nadzieję, że zaproponowane działania ułatwią Państwu opiekę nad dziećmi w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie".

(kel)

Fot. Marek Klasa

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Pracownik
Nie do końca artykuł zgodny z prawdą! Świadczenie w postaci udzielenia dni wolnych od pracy na zasadach zasiłku opiekuńczego (tj. odpłatność 80% podstawy, z włączeniami zawartymi w ZUZP) dla zwiększonej grupy Pracowników, zostanie sfinansowane ze środków Grupy Azoty Police. Jeden wykorzystany dzień urlopu upoważniać będzie do skorzystania z jednego dnia zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Mamy nadzieję, że zaproponowane działania ułatwią Państwu opiekę nad dziećmi w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie.
2020-03-14 18:13:05
Pracownik zakładu
Nie ma czego zazdrościć, ponieważ do tej pory nikt nie wie jak to będzie wyglądało, nie ma druków, a już zakład oferuje że za każdy dzień urlopu który weźmie pracownik zakład da jeden dzień 80%platny,nie do końca wiadomo o co chodzi.
2020-03-14 18:02:38
Pracownik
Zazdroszczę pracownikom Azotów, moja korporacja nie myśli o swoich pracownikach i ich rodzinach tylko o kasie, którą tracą bo zmniejszyła się liczba klientów. 9, 10,11,12 letnie dzieci siedzą same w domu, zadanych lekcji nie robią tylko grają, a nauczyciele zadają i zadają, tylko kiedy robić z nimi te lekcje :(
2020-03-14 11:27:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie