sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Amazon szuka pracowników sezonowych

Amazon szuka pracowników sezonowych

Amazon szuka pracowników sezonowych
Data publikacji: 2018-10-23 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-20 17:24
Wywietleń: 1554 357743

Przedsiębiorcom – małym i średnim – oraz wielkim globalnym firmom doskwiera w Polsce brak rąk do pracy. Podobny problem ma działający koło Kołbaskowa gigant sprzedaży wysyłkowej – Amazon. Do swoich magazynów w tej gminie, a także w pozostałych centrach logistycznych w kraju, chce sezonowo zatrudnić przed świętami aż 7,5 tys. osób.

Amerykańska firma przypomina, że dotychczas utworzyła w Polsce ponad 14 tys. stałych miejsc pracy.

– Pracownicy sezonowi wesprą obecnie zatrudnione osoby przy realizacji świątecznych zamówień klientów – informują w Kołbaskowie.

Już podczas niedawnych Targów Pracodawców, które odbyły się w szczecińskim hotelu Novotel, Amazon – podobnie jak wiele innych firm – kusił poszukujących pracy zarobkami z bonusami i benefitami.

– Przygotowania do okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia trwają u nas przez cały rok. Cieszymy się, że tylko w Polsce możemy zatrudnić ponad 7500 pracowników, którzy pomogą nam zapewnić najwyższą jakość usług w tym wyjątkowym czasie – zachęca i promuje Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Amerykanie stopniowo zwiększają również liczbę stałych miejsc pracy w Centrum Logistyki E-commerce w Kołbaskowie. Już dziś zatrudnia tam ponad 3 tysiące osób na umowach o pracę. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do ponad 4 tysięcy.

Obok Centrum Logistyki E-commerce koło Kołbaskowa Amerykanie mają podobne obiekty w Bielanach Wrocławskich, Sadach k. Poznania i Sosnowcu.

(kl)

Fot. Mariola Husarek

Komentarze

Masakra
Nie slyszalem od znajomych, ktorzy pracowali w Amazonie, ani jednej pozytywnej opini na temat pracy tam. Pomimo trgo co slyszalem, nie raz bym sie przekonal na wlasnej skorze jak rzeczywiscie jest... gdyby... nie te niskie zarobki jakie reklamuja. Przeciez to jest propaganda. Przynajmniej w moim regionie (nie wiem jak jest gdzie indziej) jest bardzo latwo znalezc prace z wiekszymi wyplatami, bez wiekszego problemu. Czym oni chca nas zachecic? Propagande w reklamach maja lepsza, niz Goebels za czasow 2 Wojny Swiatowej. Wola wydawac krocie na reklamy, niz normalnie zaplacic. Jakby placili to i by nie musieli tak szukac... Jestem ze Szczecina dla scislosci.
2018-11-20 17:17:56
gość
i co z tego że potrzebują?Bonusy zależne od lizusostwa,zarobki opłakane.Za..lać za miskę ryżu.Ale mi to super oferta!!
2018-10-23 18:34:12
Przodujacy pracodawca.
Wczoraj w Glosie Koszalinskim uazal sie artykul o Przodujaych predsiebiorstwach z regjonu. Jeden z zakladow zostal wyrozniony za to ze placi za nadgodziny po 8 godzinach pracy. Do czego to doszlo?
2018-10-23 17:24:18
czytam
I to jest sukces Polski i Polaków - mozecie zarobić w te święta ! Biedni najemnicy wydani na żer kapitalistów , którzy nawet na GPW nie sa notowani . Tak to polski kapitał i praca sczezna jak zgniłe kartofle .
2018-10-23 16:19:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie