czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Podwyżki w Amazonie

Podwyżki w Amazonie

Podwyżki w Amazonie
Data publikacji: 2018-08-07 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 2238 341941

Od 1 września firma Amazon podwyższy płace swoich pracowników w polskich centrach logistyki e-commerce nawet o 16,7 proc. Podwyżki dostaną także pracownicy sezonowi, zatrudnieni w świątecznym szczycie.

- Chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne benefity, dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach we wszystkich lokalizacjach, w których działamy - powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę. - Następnie ogłaszamy wyniki tych badań w trzecim kwartale i wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń. Nieustannie rozwijamy naszą sieć logistyczną w Polsce i poszukujemy utalentowanych osób, które dołączą do naszych zespołów w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu.

W tym roku firma Amazon przeanalizowała dane prawie 200 innych pracodawców działających w regionach, gdzie są jej centra logistyczne. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach, a także świadczeń pozapłacowych.

- Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon w Kołbaskowie otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15 proc., co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie nawet ponad 3600 zł brutto, a kierownik zespołu ponad 4600 zł brutto - poinformowała Marta Dworowska, dyrektor HR w polskim oddziale Amazon.

Amazon ma dla pracowników dodatkowe świadczenia, jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 zł. A także program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł na kursy zawodowe i szkolenia.
 
Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 września 2018 r. Wszyscy pracownicy sezonowi, zatrudnieni w tegorocznym świątecznym szczycie, również zostaną objęci podwyżkami.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 r., należy do pionierów handlu przez internet. W Polsce spółka jest od 2014 r. W tym czasie stworzyła w kraju ponad 14 tys. stałych miejsc pracy w 5 Centrach Logistyki E-Commerce: w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie oraz Wrocławiu, gdzie są dwa obiekty.

(g)

Fot. Mariola Husarek

Komentarze

same luksusy
"26 tys. zł na kursy" i prawie wszystko za darmo.
2018-08-07 22:12:47
jj
zaraz pewnie bedzie wysyp komentarzy noblistów ekonomicznych ,od razu uprzedzam, zaloz firme i plac 5 albo 7 tys za nic nie robienie
2018-08-07 13:09:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie