czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Akcjonariusze o emisji akcji

Akcjonariusze o emisji akcji

Akcjonariusze o emisji akcji
Data publikacji: 2019-08-27 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-28 09:11
Wywietleń: 977 410752

O wznowieniu emisji akcji wspierającej realizację Projektu Polimery Police mają zdecydować 23 września br. akcjonariusze Grupy Azoty Police.

Akcjonariusze „Polic”  podejmą decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w kwocie ok. 1 mld złotych. Planowanym terminem przeprowadzania oferty będzie IV kwartał 2019 roku. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację Projektu Polimery Police, jednego z największych petrochemicznych projektów inwestycyjnych przeprowadzanych w ostatnich latach w Polsce.

Zarząd Grupy Azoty Police podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału poprzez emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 110 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C 
o wartości nominalnej 10 zł każda. Ostateczna liczba i cena emisyjna akcji nowej emisji zostaną określone przez zarząd spółki. Proponowanym dniem prawa poboru jest 7 listopada 2019 r.

- Zgodnie z założeniami wznawiamy proces oferty publicznej w III kwartale 2019 roku, z intencją przeprowadzenia jej w ostatnim kwartale bieżącego roku – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. 
oraz Grupy Azoty S.A. - Zakładane terminy pozwalają na realizowanie Projektu Polimery Police według dotychczasowego harmonogramu. Projekt Polimery Police to naturalny i kluczowy krok w realizacji wieloletniej strategii rozwoju spółek z Grupy Azoty.

Istotnym wydarzeniem w 2019 roku dla rozwoju Projektu Polimery Police był ostateczny wybór
 wykonawcy i podpisanie przez Zarząd PDH Polska S.A. (spółki zależnej Grupy Azoty S.A. i Grupy Azoty Police) umowy dotyczącej kompleksowej realizacji przedsięwzięcia z koncernem Hyundai Engineering. Ponadto spółki z Grupy Azoty podpisały list intencyjny z Grupą Lotos S.A. w zakresie potencjalnego zaangażowania kapitałowego tego koncernu na poziomie ok. 500 mln zł. Zawarto także porozumienie o współpracy inwestycyjnej z Hyundai Engineering Co., Ltd. i Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation, dotyczące inwestycji kapitałowej koreańskich inwestorów współfinansującej Projekt Polimery Police w wysokości 130 mln USD. 

- Polimery Police dzięki ekspozycji na rosnący rynek polipropylenu otworzą przed nami nowe perspektywy rozwoju w Polsce i na rynkach zagranicznych, jednocześnie korzystnie wpłyną na polską gospodarkę poprzez poprawę bilansu handlowego w obszarze tworzyw sztucznych czy wzrost niezależności energetyczno-surowcowej – dodaje dr Wojciech Wardacki.

Celem projektu Polimery Police realizowanego przez PDH Polska jest budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo - magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze.

Całkowity szacowany budżet realizacji Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld EUR, z czego ok. 1,2 mld EUR stanowić będą m.in. nakłady inwestycyjne - wynagrodzenie wykonawcy, zakupy licencji, prace przygotowawcze.

(isz)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Po zawarciu porozumienie o współpracy inwestycyjnej z firmami koreańskimi. Zdjęcie archiwalne.

Akcjonariusze o emisji akcji Akcjonariusze o emisji akcji

Komentarze

małkowskiego
Jak zawsze durnota. Świat odchodzi od plastiku, pis nas w to wciąga. Świat buduje elektrownie wiatrowe, pis je likwiduje nawet zakładowi budującemu podstawy do wiatraków na morzu pozwala zbankrutować.
2019-08-28 08:51:40
A te firmy Korenskie
To z Polnocnej... czy Poludniowej Korei ?? I jak Akcje Gieldowe wobec Recesji i w USA zaczna juz "spadac"... to z tych 10 zlotych zrobi sie max. 5 srebrnych - chyba ze nastapi jeszcze "jakis chwilowy Cud" ?? A wiec: pilnujmy i Swiatowej Ekonomi...
2019-08-27 21:40:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie