piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Akcjonariusze o emisji akcji

Akcjonariusze o emisji akcji

Akcjonariusze o emisji akcji
Data publikacji: 2019-08-27 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 1228 410752

O wznowieniu emisji akcji wspierającej realizację Projektu Polimery Police mają zdecydować 23 września br. akcjonariusze Grupy Azoty Police.

Akcjonariusze „Polic”  podejmą decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w kwocie ok. 1 mld złotych. Planowanym terminem przeprowadzania oferty będzie IV kwartał 2019 roku. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację Projektu Polimery Police, jednego z największych petrochemicznych projektów inwestycyjnych przeprowadzanych w ostatnich latach w Polsce.

Zarząd Grupy Azoty Police podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału poprzez emisję nie mniej niż 1 i nie więcej niż 110 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C 
o wartości nominalnej 10 zł każda. Ostateczna liczba i cena emisyjna akcji nowej emisji zostaną określone przez zarząd spółki. Proponowanym dniem prawa poboru jest 7 listopada 2019 r.

- Zgodnie z założeniami wznawiamy proces oferty publicznej w III kwartale 2019 roku, z intencją przeprowadzenia jej w ostatnim kwartale bieżącego roku – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. 
oraz Grupy Azoty S.A. - Zakładane terminy pozwalają na realizowanie Projektu Polimery Police według dotychczasowego harmonogramu. Projekt Polimery Police to naturalny i kluczowy krok w realizacji wieloletniej strategii rozwoju spółek z Grupy Azoty.

Istotnym wydarzeniem w 2019 roku dla rozwoju Projektu Polimery Police był ostateczny wybór
 wykonawcy i podpisanie przez Zarząd PDH Polska S.A. (spółki zależnej Grupy Azoty S.A. i Grupy Azoty Police) umowy dotyczącej kompleksowej realizacji przedsięwzięcia z koncernem Hyundai Engineering. Ponadto spółki z Grupy Azoty podpisały list intencyjny z Grupą Lotos S.A. w zakresie potencjalnego zaangażowania kapitałowego tego koncernu na poziomie ok. 500 mln zł. Zawarto także porozumienie o współpracy inwestycyjnej z Hyundai Engineering Co., Ltd. i Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation, dotyczące inwestycji kapitałowej koreańskich inwestorów współfinansującej Projekt Polimery Police w wysokości 130 mln USD. 

- Polimery Police dzięki ekspozycji na rosnący rynek polipropylenu otworzą przed nami nowe perspektywy rozwoju w Polsce i na rynkach zagranicznych, jednocześnie korzystnie wpłyną na polską gospodarkę poprzez poprawę bilansu handlowego w obszarze tworzyw sztucznych czy wzrost niezależności energetyczno-surowcowej – dodaje dr Wojciech Wardacki.

Celem projektu Polimery Police realizowanego przez PDH Polska jest budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo - magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze.

Całkowity szacowany budżet realizacji Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld EUR, z czego ok. 1,2 mld EUR stanowić będą m.in. nakłady inwestycyjne - wynagrodzenie wykonawcy, zakupy licencji, prace przygotowawcze.

(isz)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Po zawarciu porozumienie o współpracy inwestycyjnej z firmami koreańskimi. Zdjęcie archiwalne.

Akcjonariusze o emisji akcji Akcjonariusze o emisji akcji

Komentarze

małkowskiego
Jak zawsze durnota. Świat odchodzi od plastiku, pis nas w to wciąga. Świat buduje elektrownie wiatrowe, pis je likwiduje nawet zakładowi budującemu podstawy do wiatraków na morzu pozwala zbankrutować.
2019-08-28 08:51:40
A te firmy Korenskie
To z Polnocnej... czy Poludniowej Korei ?? I jak Akcje Gieldowe wobec Recesji i w USA zaczna juz "spadac"... to z tych 10 zlotych zrobi sie max. 5 srebrnych - chyba ze nastapi jeszcze "jakis chwilowy Cud" ?? A wiec: pilnujmy i Swiatowej Ekonomi...
2019-08-27 21:40:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie