Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pomorze Zachodnie wspiera lokalnych producentów. Kupuj lokalnie przed świętami

Data publikacji: 18 grudnia 2020 r. 15:07
Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r. 15:07
Pomorze Zachodnie wspiera lokalnych producentów. Kupuj lokalnie przed świętami
 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego nie ma wątpliwości, że trzeba wspierać producentów z Pomorza Zachodniego. Mowa o niewielkich podmiotach, które dowodzą, że dobry pomysł i konsekwentna jego realizacja to jedyna droga do sukcesu.

Wśród wspieranych są zarówno nieco większe regionalne przedsiębiorstwa, jak i mniejsi wytwórcy stawiający na tradycję. Jedni i drudzy biorą udział w szeroko promowanej akcji „Kupuj lokalnie na święta”. W mediach społecznościowych, a konkretnie na kanałach Pomorza Zachodniego, emitowane są filmy wspierające lokalnych przedsiębiorców. Zachęcają one do kupowania u nich gwiazdkowych – choć nie tylko – prezentów. Te produkty swoją nietuzinkowością skutecznie konkurują z – kolokwialnie mówiąc – chińszczyzną.

Filmy promujące zachodniopomorskie wyroby zobaczyć można na profilu fb: Pomorze Zachodnie News. Są one do obejrzenia również na promujących Pomorze Zachodnie kanałach YouTube. W przygotowanych przez Urząd Marszałkowski spotach znalazły się podmioty, które odpowiedziały na zaproszenie Centrum Inicjatyw Gospodarczych Województwa Zachodniopomorskiego, Wydziału Rolnictwa i Rybactwa, a także Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Warte podkreślenia jest to, że produkty, które „wystąpiły” w spotach nie zostaną zmarnowane. Część z nich wspomoże zachodniopomorskie domy dziecka, a część trafi na aukcje najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród firm, które korzystają ze wsparcia Pomorza Zachodniego znalazły się: producent kawy Qualia Caffe, Manufaktura Czekolady Oderro, producenci słodyczy Dobosz, Rarytas i Tast, firma WIKK.ME zajmująca się sporządzaniem granoli, winnice Kojder i Turnau oraz Sady Rajewscy produkujące 100% sok jabłkowy. Jest też IRGO - producent wędlin z Przelewic, Pasieka z Pasją z Miłogoszczy, wytwórnia kosmetyków naturalnych Chlochee i Ministerstwo Dobrego Mydła. Z pomocą Urzędu Marszałkowskiego promują się też Ryby z Wyspy Wolin, producent ubrań i akcesoriów z wełny merynosów Woolbies, producent lnianej odzieży Lenen EU, wytwarzająca makramy szczecinianka Magdalena Kaczmarek oraz Kamienica Pocztowa Moniki Szymanik.

Więcej o akcji „Kupuj lokalnie na święta” i innych projektach ekonomii społecznej Województwa Zachodniopomorskiego można przeczytać na stronie internetowej http://es.wzp.pl/.©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA