czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Roko: na już i na zawsze

Roko: na już i na zawsze

Roko: na już i na zawsze
Data publikacji: 2019-02-07 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22 13:08
Wywietleń: 1711 374014

Był puchatym słodkim szczeniaczkiem. Ale po dwóch latach… ktoś przed nim zamknął dom i serce: na ulicę wyrzucił. Mały pies w wielkim mieście - to mogło mieć fatalny finał. Skończyło się za kratami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Roko - bo o nim mowa - jest typowym „składakiem": małym i o pogodnym usposobieniu. Ma niespełna trzy lata, z których rok spędził w szczecińskim bidulu. Dużo za dużo jak na jego wrażliwe serce.

- Został doprowadzony z ul. Krzywoustego, przez pogotowie interwencyjne. Wydawało się, że wkrótce zgłosi się po niego jego kochająca rodzina. I choć Roko do dziś za każdym człowiekiem wodzi tęsknym wzrokiem i w schroniskowych gości wpatruje się błagalnie, to jeszcze - co niepojęte - nie znalazł się nikt, kto dojrzałby w tym włochatym słodziaku wiernego druha - opowiadają Roko schroniskowi opiekunowie. - Ktoś zawiódł jego psie serce. Nic dziwnego, że w pierwszym kontakcie Roko nie lgnie do każdego. Jednak wystarczy dać mu chwilę, przekupić przysmakiem, żeby zaczął wtulać się i domagać głasków.

Schroniskowe psiaki uczą się sztuczek, aby zwrócić na siebie ludzką uwagę. Jedne podają łapę, inne turlają się lub szczekają na zawołanie, a Roko…

- Opanowuje sztukę latania - mówią jego tymczasowi opiekunowie. - Biega, skacze, a piłki łapie właśnie w locie. Jak na psa, który jest tylko nieco wyrośniętym jamnikiem, to nie lada wyczyn. Warto docenić jego starania. Bo zabiega o ludzkiego człowieka dla siebie, jak bodaj żaden inny ze schroniskowych bezdomniaków. Jest mądry. Ma ogromny potencjał. Oby jak najszybciej ktoś dał mu szansę!

Roko jest w świetnej kondycji i zdrowiu, choć bardzo tęskni za prawdziwym domem. Tyle że ze względu na jego temperament, raczej bez małych dzieci i innych zwierząt. Jest tymczasowym rezydentem boksu nr 36. Z miejscówką nr 130/18.

Kto chciałby postawić na tego słodziaka lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. FotoArt Lukas Nazdraczew

Roko: na już i na zawsze Roko: na już i na zawsze Roko: na już i na zawsze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie