wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Czikita w (nagłej) potrzebie

Czikita w (nagłej) potrzebie

Czikita w (nagłej) potrzebie
Data publikacji: 2018-11-14 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 2921 361442

Ona zupełnie nie rozumie, co się stało. Poszła z panem na spacer, ale do domu już nie wrócili. Przyprowadził ją do schroniska i odszedł. Zostawiając 15-letnią psinę tłumaczył, że i jemu świat się zawalił: stracił kobietę, dach nad głową, więc… sam musi poskładać swoje życie.

Czikita jest w typie cocker spaniela. Z natury pogodna i bardzo przyjazna ludziom. Jest też zadbana, wyczesana, wysterylizowana. Widać, że kiedyś była kochaną. Jednak... nie dość, skoro na starość została odepchnięta, porzucona.

- Do schroniska została doprowadzona przez poprzedniego właściciela we wtorek, feralnego 13 listopada. Niezwykle sympatyczna i spokojna. Z uwagi na jej wiek chcielibyśmy, aby jak najszybciej znalazła nowy dom - mówią pracownicy schroniska.

Czikita to najsmutniejsza ofiara ludzkich namiętności. Była przy panu, gdy umierała jego pierwsza żona. Razem z nim przeżywała żałobę po tak niewyobrażalnej stracie. Trwała przy nim, gdy wchodził w nowy związek. Potem też za nim trafiła do nowego domu i rodziny. Ale sielanka nie trwała długo. Wybranka pana odepchnęła. Zamknęła przed nim dom i serce. Dosłownie: wyrzuciła - wraz z psiną - na ulicę. Tyle że pan nowych niełatwych życia okoliczności nie chciał już dzielić z 15-letnią Czikitą. Ani przyszłości. Wybrał dla niej… miejsce w boksie z betonową podłogą i za kratami schroniska dla bezdomnych zwierząt.

- Wszystkie okoliczności sprawy przemawiają za tym, że w schroniskowych realiach ta poczciwina się nie odnajdzie. Dlatego szukamy dla niej nowego domu i rodziny. Na już i na zawsze, nie tylko na chwilę. Chętni do adopcji Czikity są proszeni o pilny kontakt z naszą placówką - apelują pracownicy schroniska.

Kto chciałby piękną smutną Czikię (854/18) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę - przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, mail:schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. Ale też takie psiaki - jak właśnie Czikita - w nagłej i pilnej potrzebie. Dla których pomoc przez adopcję będzie jedyną szansą na przetrwanie. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Czikita w (nagłej) potrzebie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie