piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Czikita w (nagłej) potrzebie

Czikita w (nagłej) potrzebie

Czikita w (nagłej) potrzebie
Data publikacji: 2018-11-14 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 2367 361442

Ona zupełnie nie rozumie, co się stało. Poszła z panem na spacer, ale do domu już nie wrócili. Przyprowadził ją do schroniska i odszedł. Zostawiając 15-letnią psinę tłumaczył, że i jemu świat się zawalił: stracił kobietę, dach nad głową, więc… sam musi poskładać swoje życie.

Czikita jest w typie cocker spaniela. Z natury pogodna i bardzo przyjazna ludziom. Jest też zadbana, wyczesana, wysterylizowana. Widać, że kiedyś była kochaną. Jednak... nie dość, skoro na starość została odepchnięta, porzucona.

- Do schroniska została doprowadzona przez poprzedniego właściciela we wtorek, feralnego 13 listopada. Niezwykle sympatyczna i spokojna. Z uwagi na jej wiek chcielibyśmy, aby jak najszybciej znalazła nowy dom - mówią pracownicy schroniska.

Czikita to najsmutniejsza ofiara ludzkich namiętności. Była przy panu, gdy umierała jego pierwsza żona. Razem z nim przeżywała żałobę po tak niewyobrażalnej stracie. Trwała przy nim, gdy wchodził w nowy związek. Potem też za nim trafiła do nowego domu i rodziny. Ale sielanka nie trwała długo. Wybranka pana odepchnęła. Zamknęła przed nim dom i serce. Dosłownie: wyrzuciła - wraz z psiną - na ulicę. Tyle że pan nowych niełatwych życia okoliczności nie chciał już dzielić z 15-letnią Czikitą. Ani przyszłości. Wybrał dla niej… miejsce w boksie z betonową podłogą i za kratami schroniska dla bezdomnych zwierząt.

- Wszystkie okoliczności sprawy przemawiają za tym, że w schroniskowych realiach ta poczciwina się nie odnajdzie. Dlatego szukamy dla niej nowego domu i rodziny. Na już i na zawsze, nie tylko na chwilę. Chętni do adopcji Czikity są proszeni o pilny kontakt z naszą placówką - apelują pracownicy schroniska.

Kto chciałby piękną smutną Czikię (854/18) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę - przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, mail:schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. Ale też takie psiaki - jak właśnie Czikita - w nagłej i pilnej potrzebie. Dla których pomoc przez adopcję będzie jedyną szansą na przetrwanie. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Czikita w (nagłej) potrzebie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie