czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Rex, czyli dwa lata za kratami

Rex, czyli dwa lata za kratami

Rex, czyli dwa lata za kratami
Data publikacji: 2019-02-03 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22 13:07
Wywietleń: 2196 374480

Ma ponad osiem lat, a zachowuje niczym szczeniak: energiczny, sprytny, uparty. To na wybiegu, bo za kratami boksu… oczy mu łzawią. Już drugi rok odsiaduje wyrok nie za własne winy. Rudy pies o numerze 1045/17.

Wabi się Rex. Do schroniska został dowieziony z ul. Mariackiej. Miał pod skórę wszczepiony czip z danymi właściciela. Wydawało się więc, że po zagubionego przyjaciela wkrótce się zgłosi. Niestety. Nikt Reksa nie szukał, o niego nie pytał. Wszelkie próby skontaktowania się z jego dawnym opiekunem zawiodły. Od 7 grudnia 2017 r. Rex jest więc rezydentem schroniskowego boksu III.

- Bardzo się stara skupić na sobie uwagę. Szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem. Emanuje pozytywną energią i zachęca do wspólnej zabawy. Ma charakter niezależnego indywidualisty, który lubi postawić na swoim. Jasno daje do zrozumienia, czego chce od opiekuna. Dlatego potrzebuje doświadczonego, z którym nawiąże partnerskie relacje i jaki oprze się Reksa dominacyjnym zapędom - o rudym przyjacielu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Jest typem sportowca. Dlatego świetnie sprawdziłby się w rodzinie aktywnie spędzającej czas, najlepiej ze starszymi dziećmi. Wobec innych psów zachowuje neutralność. Jednak na smyczy, zmienia się w strażnika swego opiekuna: wobec innych zwierząt skorego do zaczepki. W przypadku Rexa potwierdza się powiedzenie: jaki kolor, taki temperament.

Rex jest ciekawy świata i ludzi. Poza tym ma wielką słabość do smakołyków. To nimi najłatwiej podbić jego samotne psie serce. To indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze.

Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (1045/17) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Rex, czyli dwa lata za kratami Rex, czyli dwa lata za kratami

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie