piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Biała łata - czarny pies

Biała łata - czarny pies

Biała łata - czarny pies
Data publikacji: 2019-09-26 01:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 1190 417385

Przerażony, zaniedbany i wychudzony tak, że nie tylko żebra, ale nawet kości kręgosłupa można było mu liczyć. W takim stanie był Kaj, gdy pogotowie interwencyjne dowiozło go do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. I choć od tej chwili przeszedł wielką metamorfozę, to wciąż w jego oczach smutek, bo brakuje mu kochającej rodziny.

W upalne dni przyciągał uwagę, okupując basenik z wodą. Ale lato minęło, a on wciąż za kratami odsiaduje wyrok nie za własne winy. Kaj - czarny pies z białą łatą na piersi.

- Wyglądem budzi respekt, ale to delikatny, wrażliwy i zrównoważony pies. Typ brata łaty, który chętnie i szybko łapie kontakt z człowiekiem - opowiadają Kaja schroniskowi opiekunowie. - Jest delikatny i posłuszny. Świetnie reaguje na komendy. Ładnie chodzi na smyczy. Ma pogodną naturę, więc puszczony na wybiegu zachęca do zabawy, szczególnie szarpakami. Będzie idealnym psem rodzinnym, byle trafił pod opiekę odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna.

Kaj (251/19) choć ma 5 lat, to jego przeszłość pozostaje nieznana. To schroniska trafił tuż przed Wielkanocą, jako pies błąkający się w rejonie ul. Chopina. Od tego czasu nikt go nie szukał, nikt nawet o niego nie zapytał. Przez długich pięć miesięcy wielu jego kumpli w niedoli znalazło kochające rodziny. Ale nie Kaj. Pies wspaniały, ale ze schroniskowej grupy tzw. niewidzialnych: niemłody, niemały, a poza tym czarny i w typie pitbulla.

- Kaj przeszedł ogromną metamorfozę. Zasługuje na lepszy los. Polecamy go jako wiernego przyjaciela rodziny. Szczególnie do domu ze starszymi dziećmi. Najlepiej, gdyby trafił do ludzi mających już pewne doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Którzy okażą mu zrozumienie: będą wobec niego czuli, troskliwi i cierpliwi - do poznania Kaja zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.

Kaj to indywidualista. Dlatego powinien trafić do domu, w którym nie ma innych zwierząt. Poza tym jest uroczy, łasy na przysmaki, a za ludźmi węszy i wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (251/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Biała łata - czarny pies Biała łata - czarny pies

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie