sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kajko węszy za człowiekiem

Kajko węszy za człowiekiem

Kajko węszy za człowiekiem
Data publikacji: 2019-05-31 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 1189 392561

Przeciągnie mokrym jęzorem, gdy nadstawisz mu pyska. I ugniecie kolana, wciskając się na kanapę. Będzie ogrzewał stopy, rozpychając się pod kołdrą. I mlaskał będzie pod stołem, żebrząc o przekąski z talerza. Kajko - bo o nim mowa - może wnieść wiele radości do czyjegoś domu, uszczęśliwić rodzinę. Jeżeli tylko mu… dać szansę.

Kajko to schroniskowy „wiosenny chłopak". Bo trafił do placówki właśnie w jej pierwszy dzień. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Małopolskiej, w rejonie której błąkał się od jakiegoś czasu. Z identyfikacyjnym chipem pod skórą, ale dawny pan życia i śmierci... jak go z domu wyrzucił, tak nie szukał.

- Kajko na inne zwierzęta spogląda obojętnie. Za to na widok schroniskowego opiekuna dosłownie szaleje. Ale z umiarem, czyli nie naskakuje, ubrań nie zdziera, nie przewraca. Bo w gruncie rzeczy to wrażliwy i delikatny misiek - opowiadają psiny obecni, schroniskowi opiekunowie. - Uwielbia długie spacery. Idealnie chodzi na smyczy, czyli jej nie ciągnie. Dzięki czemu wędrowanie z nim to sam przyjemność. Poza tym lubi węszyć i szukać zabawek. Chętnie hasa na wybiegu i aportuje. Czesanie go nie sprawia trudności, o ile wykonywać je etapowo. Bo Kajko na usługi kosmetyczne reaguje zniecierpliwieniem. Co jeszcze? Test z przytulania, także na dużych dzieciach, zdał celująco!

Jedyne, czego Kajko nie znosi, to powroty do schroniskowego kojca. Opiekunowie muszą użyć fortelu, by doprowadzić go za kraty. Inaczej… straszliwie rozpacza.

- Kajko ma dopiero trzy lata. Jest dobrym i posłusznym psem. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym pogodnym z natury chłopakiem. Bo zasługuje na drugą szansę: lepszy los i prawdziwą rodzinę - zachęcają Kajko schroniskowi opiekunowie.

Kajko to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, a za ludźmi węszy i wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (188/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Kajko węszy za człowiekiem Kajko węszy za człowiekiem Kajko węszy za człowiekiem Kajko węszy za człowiekiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie