piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Jedyna taka Siwa

Jedyna taka Siwa

Jedyna taka Siwa
Data publikacji: 2020-01-25 02:42
Wywietleń: 595 439788

Sprawia wrażenie niedostępnej. Obcych odstrasza szczekaniem. Ale wystarczy dać jej chwilę, żeby zobaczyć jak prosi o przytulanie. Ona - Siwa, czyli delikatna i krucha psina za kratami szczecińskiego bidula.

Przerażona błąkała się w sąsiedztwie szpitala przy ul. Arkońskiej. Od jednych uciekała, na innych warczała. W końcu ktoś się zlitował nad zaniedbaną chudziną. Dzięki czemu Siwa w końcu trafiła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

- Dotarła do nas pod koniec października. Zaniedbana. Niezaczipowana. Nikt jej nie szukał. Nikt też o nią nie pytał. Skrzywdzona, więc nieufna. Po przejściach i długo zdana na własne siły. Realiami schroniska przestraszona. Nic dziwnego, że złamanego serca ból odreagowuje specyficzną obroną: zza krat szczeka i warczy na nieznane twarze - opowiadają Siwej schroniskowi opiekunowie.

Siwa to delikatna psina. Zdawać by się mogło, że nikt nie nabierze się na jej powarkiwanie. A jednak… Od miesięcy do schroniska nie dotarł nikt, kto w Siwej dostrzegłby przyjazną duszę.

- Odstrasza tylko przez chwilę. Potem przymila się i dość nachalnie domaga głaskania. To wspaniała, pełna uczuć sunia, która bardzo pragnie być kochana - o Siwej mówią jej schroniskowi opiekunowie. - Jest w dobrej kondycji, zdrowa i wysterylizowana. Inne psy toleruje. Delikatnie chodzi na smyczy. Ma osiem lat. Tym bardziej warto dać jej szansę. Bo naprawdę - jak żaden szczeniak - potrafi okazać wdzięczność za okazane jej serce i uwagę.

Siwa to schroniskowa rezydentka o numerze 705/19. Warto się z nią spotkać i wybrać na spacer. Zainteresowani przygarnięciem tej delikatnej psiny są proszeni o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

- Siwej naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Wystarczy ciepły kąt, pełna miska i człowiek, który pogłaszcze, przytuli. Nigdy nie sprawi bólu i już nie zawiedzie - przekonują schroniskowi opiekunowie suni o pociesznie posiwiałym pysku . 

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Jak czuje się pies, gdy nagle traci dom, rodzinę, ze złamanym sercem trafia na ulicę? Pewnie jak Siwa (na zdjęciu), której za bezwarunkową miłość, oddanie i wierność dawny pan życia i śmierci - po ośmiu wspólnych latach - „podziękował" porzuceniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie