wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Franio wypatruje człowieka

Franio wypatruje człowieka

Franio wypatruje człowieka
Data publikacji: 2018-12-10 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-21 11:35
Wywietleń: 1623 365963

Ktoś myślał, że zmieni kota w bezmyślną przytulankę. Zapomniał, że Jego Wysokość zawsze chadza własnymi drogami. Za ludzką naiwność i brak wyobraźni płaci teraz Franio, który właśnie - po tzw. nieudanej adopcji - powrócił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Jako trzylatek jest w pełni sił i zdrowia. Ma puszyste miękkie futro i piękne zielone oczy. Świetnie zna realia domowego życia, więc zachowuje czystość ze stuprocentową celnością do kuwety. Franio ma też charakter, co znaczy, że nie okazuje uległości wobec byle kogo.

- Dlatego szukamy dla niego domu i opiekuna, który nie będzie rozczarowany rytmem kociego życia, a mądrze popracuje z Franiem, żeby go bardziej dostosować do ludzkich przyzwyczajeń - mówią łaciatego kocurka schroniskowi opiekunowie.

Franio to rezydent o numerze identyfikacyjnym 391K/18. Przyjazny o pogodnej naturze, który od człowieka jednak wymaga atencji. Gdy zyska uwagę i przychylność opiekuna, wówczas mruczy i przytula się, okazując przyjaźń i oddanie.

- Franio ma zadatki na wspaniałego domowego kompana - komentują jego schroniskowi opiekunowie. - Jednak decydując się na adopcję kota trzeba pamiętać, że w odróżnieniu od psów, one współistnieją z człowiekiem na swoich warunkach. Koty to intrygujące indywidua. Traktowane z troską i miłością, odwzajemnią uczucie w unikalny dla siebie sposób, sprawiając radość wszystkim domownikom. Ponadto, obcowanie z nimi może być świetną lekcją partnerstwa, zaradności, a przede wszystkim przyjaźni.

Kto chciałby Frania (391K/18) lub jakąkolwiek inną kocinę, równie samotną i złaknioną uczucia, przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również urocze psiaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie