piątek, 24 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Oczy małej Buni

Oczy małej Buni

Oczy małej Buni
Data publikacji: 2018-12-01 00:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-21 11:35
Wywietleń: 1541 364519

Choć pod opieką schroniskowej lecznicy jest ponad miesiąc, to wciąż niezagojone pozostają rany niedawnej bezdomności. Jednak… jest tak delikatna i wrażliwa, że tymczasowi opiekunowie już szukają dla niej - słodkiej Buni - nowego domu i rodziny.

Bunia została znaleziona przy ul. Cynamonowej. Z natury pogodna i lgnąca do ludzi, więc i tym razem się zdawało, że za chwilę ktoś będzie o nią pytał, szukał. Ale nie. O drżącej z przerażenia i chłodu siedmioletniej suni dawny opiekun jakby zapomniał: przed nią na zawsze zamknął dom i serce.

- Bunia to słodziak: grzeczna, posłuszna, łatwa w prowadzeniu. Garnie się do ludzi. Wystarczy jeden smaczek, a już nie odstępuje tego, kto okazał jej sympatię i troskę - opowiadają Buni schroniskowi opiekunowie. - Z psimi kolegami ma przyjazne relacje. Tylko na koty szczeka. Jeszcze jest w trakcie leczenia grzybicy. Ale lada dzień będzie zdrowa, więc byłoby wspaniale, gdyby już na nią czekał jakiś ludzki człowiek.

Bunia jest pociesznym maluchem. O umaszczeniu umownie zwanym: kawka z mleczkiem. Klapnięte uszka, krótkie krzywe nóżki i ogon, co niestety z rzadka unosi się do merdania. Buni potrzebny przyjaciel, co posadzi na kanapie, przytuli, pogłaszcze. Bardzo na niego czeka, a tęsknotę tę widać w jej wielkich smutnych oczach tak, że… aż boli.

Bunia to teraz schroniskowy numer 768/18. Rezydentka boksu nr 15. Kto chciałby jej świat odmienić na dobre i przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz Buni - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Bunia, podopieczna szczecińskiego przytuliska, czeka na nowy dom i rodzinę. Mały delikatny psiak pośród blisko setki innych czworonożnych bezdomniaków. Warto dać jej szansę - zapewniają Buni tymczasowi, schroniskowi opiekunowie.

Fot. Schronisko/Wolontariat

Oczy małej Buni Oczy małej Buni Oczy małej Buni Oczy małej Buni

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie