sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Wrażliwa i gadatliwa Mika

Wrażliwa i gadatliwa Mika

Wrażliwa i gadatliwa Mika
Data publikacji: 2018-11-17 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1291 359932

Wobec ludzi jest przyjazna. Wybiega na powitanie, prosząc o głaski i smaczki. Ona - siedmioletnia Mika - oddana do schroniska z powodu ciężkiej sytuacji życiowej dotychczasowego opiekuna.

Puszysta Mika...

- Jak większość dojrzałych kotów, które miały dobre i bliskie kontakty z człowiekiem, silnie przeżywa utratę domu. Wystarczy spojrzeć w jej oczy, żeby zrozumieć, co czuje - o kotce opowiadają obecni schroniskowi opiekunowie. - Mika jest wrażliwa i gadatliwa. Niestety, przynajmniej do tej pory ma do opowiedzenia tylko smutną historię. Skarży się i tęskni. Tym bardziej, że nie przepada za innymi kotami. Ale radzi sobie wśród obcych, jak potrafi. Przybiega na powitanie i głaski, by po chwili wycofać się i dalej smucić.

Zanim trafiła do schroniska żyła w domu z ogródkiem w bezpiecznej okolicy. Dlatego świetnie odnalazłaby się w podobnych warunkach. Jak jednak zaznaczają wolontariusze schroniska - po odpowiednim wprowadzeniu i nawiązaniu więzi z nowym opiekunem. I dodają:

- Równie dobrze czułaby się w mieszkaniu, bo sobie bardzo ceni spokój, ciepło i bliskość człowieka.

Mika to przytulaśna tygryska. W schronisku od września. Im szybciej znajdzie nowy dom i rodzinę, tym lepszy znajdzie z nią kontakt. Najwyższy czas, aby Mika zaczęła wreszcie mruczeć na dobre.

Mika to schroniskowy numer 318K/18: wysterylizowana i zaszczepiona. Ale przede wszystkim to koteczka w potrzebie, która zasługuje na lepszy los niż ten, którego teraz doświadcza. Kto zechciałby się podjąć wyzwania i przyjął gadatliwą Mikę do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Mika - przecudna przytulaśna kotka jest teraz pod opieką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Fot. Schronisko / Wolontariat

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie