niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Biszkoptowy Rex

Biszkoptowy Rex

Biszkoptowy Rex
Data publikacji: 2016-09-01 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-06 09:57
Wywietleń: 660 151987

Oko bystre, choć wokół pyska niejeden siwy włos. Towarzyski, łagodny i zrównoważony z niego psiak w typie labradora. Ale nawet jego - słodziaka z krainy łagodności - ktoś skazał na bezdomność.

Trafił do schroniska w połowie wakacji, dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Kostki Napierskiego. Wydawało się, że się zagubił komuś, kto wyruszył na długi spacer po parkach leśnych prawobrzeża. Tym bardziej, że był oznakowany elektronicznie - czyli miał status tzw. właścicielski.

- Skontaktowaliśmy się z dotychczasowym opiekunem Rex’a, ale… Powiedział, że go ze schroniska nie odbierze. Stwierdził, że nie jest w stanie dłużej opiekować się psem z powodu swojej niepełnosprawności - wspominają pracownicy placówki. - Faktycznie, przedstawił dokumentację lekarską…

Tak po ośmiu latach bezgranicznego oddania Rex stracił dawny dom i swojego człowieka. Jako zrzeczony, został poddany kastracji. Na jego szyi teraz numer identyfikacyjny: 829/16.

- To pies w typie labradora, więc ze względu na swój łagodny charakter i spokojny temperament jest odpowiedni także dla rodzin z małymi dziećmi. Jest zrównoważony i utrzymuje czystość, więc nadaje się do trzymania zarówno w domu, jak i mieszkaniu - o psiaku mówią jego schroniskowi opiekunowie. - Mimo wieku, Rex jest bardzo energiczny, uwielbia wszelkie zabawy, więc sprawdzi się jako przyjaciel aktywnej rodziny, lubiącej spędzać sporo czasu na spacerach.

W typie labradora oznacza także, że Rex potrzebuje dużo kontaktu z człowiekiem. Lgnie do niego, wymaga uwagi i nieustannej akceptacji. Dlatego takich jak on psiaków nie poleca się ludziom, którzy całe dnie spędzają w pracy lub z innych powodów poza domem. Osamotnione labradory czują się bowiem nieszczęśliwe.

- Rex jest łasuchem, ale jest w świetnej kondycji. Jedyna jego wada, że na małe psy patrzy z góry, a dużym chce pokazać, że to on rządzi. Jak to Rex! - przyznają biszkoptowego słodziaka schroniskowi opiekunowie.
Kto zatem chciałby Rex’a (829/16) przygarnąć, czyli przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81. Pod tym numerem można się też umówić na spacer zapoznawczy z tym czy jakimkolwiek innym bezdomnym psiakiem.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. ZUK/Schronisko

Biszkoptowy Rex Biszkoptowy Rex Biszkoptowy Rex

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy