sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Twórcza energia > Pomorze Zachodnie w centrum

Pomorze Zachodnie w centrum

Pomorze Zachodnie w centrum
Data publikacji: 2016-09-20 11:15
Wywietleń: 822 155775

Mimo że „Energopol – Szczecin” S.A. jest obecny i realizuje inwestycje w całej Polsce, to centrum działań spółki jest województwo zachodniopomorskie.

Od momentu powstania przedsiębiorstwa w roku 1945 odbudowało praktycznie całą zniszczoną przez wojnę infrastrukturę portową Pomorza Zachodniego od Szczecina poprzez Świnoujście, do Kołobrzegu. Od tamtego czasu nieprzerwanie realizuje inwestycje już nie tylko hydrotechniczne, ale również drogowe, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Do ciekawszych inwestycji można zaliczyć m.in.: Centrum Nowych Technologii Medycznych PAM w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej, budowę Obwodnicy Śródmiejskiej, przebudowę ulicy Niemierzyńskiej, budowę Trasy Północnej, przebudowę ulic: Potulickiej, Narutowicza w Szczecinie, budowę Portu Jachtowego w Szczecinie, w tym Marinę na Wyspie Grodzkiej, Bulwary Szczecińskie, Marinę w Kamieniu Pomorskim, Marinę w Darłowie, Port Jachtowy w Wolinie, czy Modernizację toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski) stanowiącą przygotowanie pod dalszą rozbudowę toru.

Ta ostatnia inwestycja została doceniona w XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2015”. 
Wyniki ogłoszono na uroczystej gali, która się odbyła 24 sierpnia 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Do konkursu zgłoszono 672 przedsięwzięcia. Kilkadziesiąt z nich walczyło w drugim etapie o laury. Tytuły „Modernizacja Roku 2015” i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. W jednej z nich – obiekty inżynieryjno-przemysłowe – triumfowały inwestycje z Pomorza Zachodniego. Tytuł przypadł modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (kanały Piastowski i Mieliński), która zdobyła również nagrodę w internetowym plebiscycie na najbardziej popularną realizację.

Dodajmy, że ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. Chodzi też o promocję modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów oraz urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Dwudziestej edycji patronowało kilka ministerstw i kilkanaście uczelni.

Działalność Spółki „Energopol – Szczecin” S.A. polega na współpracy z ok. dwoma i pół tysiącami osób. Płaci rocznie ponad 30.000.000,00 milionów z tytułu zobowiązań podatków, zasilając tym samym budżety zachodniopomorskich jednostek administracyjnych.

Wspiera także nasze mistrzowskie siatkarki z klubu sportowego Chemik Police S.A. z Polic i inne szczecińskie kluby sportowe.  

Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum Pomorze Zachodnie w centrum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy