czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dłuższa gwarancja na tory

Dłuższa gwarancja na tory

Dłuższa gwarancja na tory
Data publikacji: 2016-05-19 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1490 134386

- Miasto wyegzekwowało od firmy Energopol-Szczecin S.A. wydłużenie o rok gwarancji na szyny - zarówno w zakresie ich dostawy i montażu, w tym ewentualnych wad. To pierwszy skutek rozmów prowadzonych z wykonawcą inwestycji - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Miasto będzie dalej wyjaśniać sprawę związaną z jakością torowiska na trasie Energetyków-Gdańska-Basen i w razie czego wyciągać kolejne konsekwencje wobec wykonawcy.

O obie analizowane ekspertyzy wskazują jednoznacznie, że przyczyną pękania szyn na trasie Energetyków-Gdańska-Basen Górniczy było nie zachowanie reżimu spawalniczego. Określa to dokument wykonany na zlecenie firmy Energopol, a także ten który Miasto Szczecin otrzymało od Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. W wynikach ekspertyz pojawił się także dodatkowy element, który należy zbadać.

- Kwestia rodzaju zastosowanych szyn musi zostać rozwiązana, w tym temacie są jeszcze elementy, które trzeba przeanalizować. Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. wystosowała do Energopolu pismo wzywające do wyjaśnienia potencjalnych różnic pomiędzy typami szyn. W odpowiedzi dostaliśmy informację, że wykonawca zleci dodatkowe badanie materiału, w celu zbadania parametru, co do którego były niejasności - dodaje Hanna Pieczynska. - Dodatkowo, firma zwróci się do TyssenKrupp, dostawcy szyn, o ustosunkowanie się do przedstawionych ekspertyz.

(jps)

Fot. M.WINCONEK

Więcej informacji w "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu z 20 maja 2016 r. 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
"...wykonawca zleci dodatkowe badanie materiału..." KTÓRY wykonawca? Przeciez firma pieczątkarska kolesi Krzystka - nie jest wykonawcą! Energopol tylko brał kasę i stemplował faktury!!! Wykonawcami były "firmy"- "taczka, widły i drabina postPGR" spod Goleniowa, Stargardu, Pyrzyc itp.To Krzystek nie wie??? Czy udaje głupa? Jakość tego "szajsu" Energopolowego powinien zlecić do badaqnia PROKURATOR , a nie ten kto spartolił całą robotę!!! O jakim "Szybkim tramwaju" bredi prezio? 36km/h to pęd roweru z górki a nie SST !
2016-05-20 10:55:12
Małgorzata
Przepraszam nie dodałam że chodzi mi o opóźnienia i dziwne ograniczenia prędkości tzw. Szybkiego Tramwaju.
2016-05-20 06:14:12
Małgorzata
Dlaczego tramwaje mają do tej pory ograniczenia prędkości 40 km/h? Kiedy wprowadzą nowe rozkłady jazdy, przez ograniczenia prędkości linie nie są zkomunikowane ze sobą.Kpina z pasażerów czy celowe działanie ludzi odoowiedzialnych sa za całą inwestycję...Proszę o pomoc Kurier Szczeciński w wyjaśnienieniu tego zamieszania.Ten cyrk trwa już kilka miesięcy a tracimy na tym my pasażerowie.
2016-05-20 06:00:02
kiaj
Panie Krzystek pójdż pan w ślady benjamina i zniknij pan zpola działania
2016-05-19 23:51:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie