Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Dłuższa gwarancja na tory

Data publikacji: 19 maja 2016 r. 18:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Dłuższa gwarancja na tory
 

- Miasto wyegzekwowało od firmy Energopol-Szczecin S.A. wydłużenie o rok gwarancji na szyny - zarówno w zakresie ich dostawy i montażu, w tym ewentualnych wad. To pierwszy skutek rozmów prowadzonych z wykonawcą inwestycji - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Miasto będzie dalej wyjaśniać sprawę związaną z jakością torowiska na trasie Energetyków-Gdańska-Basen i w razie czego wyciągać kolejne konsekwencje wobec wykonawcy.

O obie analizowane ekspertyzy wskazują jednoznacznie, że przyczyną pękania szyn na trasie Energetyków-Gdańska-Basen Górniczy było nie zachowanie reżimu spawalniczego. Określa to dokument wykonany na zlecenie firmy Energopol, a także ten który Miasto Szczecin otrzymało od Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. W wynikach ekspertyz pojawił się także dodatkowy element, który należy zbadać.

- Kwestia rodzaju zastosowanych szyn musi zostać rozwiązana, w tym temacie są jeszcze elementy, które trzeba przeanalizować. Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. wystosowała do Energopolu pismo wzywające do wyjaśnienia potencjalnych różnic pomiędzy typami szyn. W odpowiedzi dostaliśmy informację, że wykonawca zleci dodatkowe badanie materiału, w celu zbadania parametru, co do którego były niejasności - dodaje Hanna Pieczynska. - Dodatkowo, firma zwróci się do TyssenKrupp, dostawcy szyn, o ustosunkowanie się do przedstawionych ekspertyz.

(jps)

Fot. M.WINCONEK

Więcej informacji w "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu z 20 maja 2016 r. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2016-05-20 10:55:12
"...wykonawca zleci dodatkowe badanie materiału..." KTÓRY wykonawca? Przeciez firma pieczątkarska kolesi Krzystka - nie jest wykonawcą! Energopol tylko brał kasę i stemplował faktury!!! Wykonawcami były "firmy"- "taczka, widły i drabina postPGR" spod Goleniowa, Stargardu, Pyrzyc itp.To Krzystek nie wie??? Czy udaje głupa? Jakość tego "szajsu" Energopolowego powinien zlecić do badaqnia PROKURATOR , a nie ten kto spartolił całą robotę!!! O jakim "Szybkim tramwaju" bredi prezio? 36km/h to pęd roweru z górki a nie SST !
Małgorzata
2016-05-20 06:14:12
Przepraszam nie dodałam że chodzi mi o opóźnienia i dziwne ograniczenia prędkości tzw. Szybkiego Tramwaju.
Małgorzata
2016-05-20 06:00:02
Dlaczego tramwaje mają do tej pory ograniczenia prędkości 40 km/h? Kiedy wprowadzą nowe rozkłady jazdy, przez ograniczenia prędkości linie nie są zkomunikowane ze sobą.Kpina z pasażerów czy celowe działanie ludzi odoowiedzialnych sa za całą inwestycję...Proszę o pomoc Kurier Szczeciński w wyjaśnienieniu tego zamieszania.Ten cyrk trwa już kilka miesięcy a tracimy na tym my pasażerowie.
kiaj
2016-05-19 23:51:00
Panie Krzystek pójdż pan w ślady benjamina i zniknij pan zpola działania

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA