Niedziela, 22 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Strachouczniacy Bezpieczni Tu i Tam

Data publikacji: 12 stycznia 2017 r. 11:20
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2017 r. 11:48
Strachouczniacy Bezpieczni Tu i Tam
 

W czasie zajęć prowadzonych w naszej szkole w ramach „Programu Bezpiecznie Tu i Tam” uczniowie mieli za zadanie wymyślić sytuację związaną z cyberprzemocą i napisać, jak mogliby pomóc koledze lub koleżance, którzy jej doświadczyli. Świetnie sobie poradzili z tym zadaniem, bo Zasadę Życzliwości w realu i w sieci znają w Strachocinie wszystkie dzieci. Przedstawiamy przykładowe porady Strachouczniaków.

Cześć, widziałam, że ktoś wrzucił twoje zdjęcie na Fejsa. Jeśli znasz tego kogoś, to powinnaś wyrzucić go ze znajomych i koniecznie powiedzieć jego rodzicom. Oni na pewno zajmą się sprawą i usuną zdjęcie. Ważne jest też, żebyś poprosiła swoich rodziców o pomoc. Oni na pewno będą wiedzieli, co robić.

Kornelia, kl. IV

Kiedy zobaczyłam, że zdjęcie mojej koleżanki jest w internecie, to najpierw poszłam ją pocieszyć i wspólnie powiedziałyśmy to jej rodzicom. Następnego dnia poszłyśmy razem do szkoły, wszyscy się tam z niej śmiali, bo wszyscy mieli dostęp do zdjęcia wrzuconego do internetu. Poszłyśmy więc do dyrektora, a on znalazł osobę, która wstawiła to zdjęcie i ją ukarano.

Wiktoria, kl. VI

Jeśli zobaczyłbym zdjęcie ośmieszające mojego kolegę na Facebooku, to zgłosiłbym to. Ponieważ nie wolno ośmieszać i umieszczać zdjęć ludzi bez ich pozwolenia.

Hubert, kl. VI

„Jesteś brzydka, nikt cię nie lubi! Wszyscy cię nienawidzą!” – odczytałam wpis na portalu społecznościowym. Osoba, która to napisała, grubo się myliła. Był to profil mojej dobrej koleżanki. Następnego dnia w szkole spotkałam tę dziewczynę.

– Cześć, Ola.

– Hej – odpowiedziała smutna.

– Widziałam wpis ma twoim profilu. Nie martw się. Mówiłaś o tym rodzicom?

– Tak. Powiedzieli, że to nieprawda.

– Bo tak jest. Wiesz, że wszyscy w klasie cię lubią. Pomyśl o tym, żeby pójść do kogoś, może do pani psycholog.

– Dobry pomysł, tak zrobię.

Następnego dnia spotkałam Olę znacznie szczęśliwszą niż wczoraj.

– Byłam u pani psycholog. Już mi lepiej, dziękuję za radę.

Pomyślałam, że mi też lepiej, gdy inni są szczęśliwi.

Sandra, kl. V

W sytuacji przemocy internetowej trzeba wyraźnie powiedzieć, że tak nie wolno. Pójść z tym do starszej osoby, na policję. Przemówić do rozsądku osobie, która dręczy innych.

Aleksander, kl. V

Kiedy zobaczyłam zdjęcie mojej koleżanki na Facebooku, to najpierw ją pocieszyłam, a potem razem poszłyśmy powiedzieć to jej mamie i tacie. Z samego rana w szkole wszyscy się z niej wyśmiewali, więc poszłam z nią do wychowawcy, a pani wychowawczyni przeprowadziła apel, by zakończyć sprawę.

Agata, kl. VI

Jak widzicie, nauczyliśmy się sporo o cyberprzemocy i wiemy, jak na nią reagować. Przede wszystkim wiemy, że nie możemy na nią pozwalać!

STRACHOUCZNIAKI

SP Strachocin

Fot. Milena STREINER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA