sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Niemieckie zoo po polsku

Niemieckie zoo po polsku

Niemieckie zoo po polsku
Data publikacji: 2017-06-22 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-27 17:17
Wywietleń: 1677 271785

Ogród zoologiczny w Ueckermünde położony jest na dużym, zielonym terenie. Na początku bardzo się zdziwiłam, że nasza przewodniczka, pani Agata Furmann, jest Polką. Tacy pracownicy są potrzebni, bo zoo odwiedza bardzo dużo Polaków. Wszelkie napisy, drogowskazy na terenie ogrodu są także w naszym języku, co bardzo ułatwia zwiedzanie i pozwala więcej dowiedzieć się o mieszkańcach zoo. Już przy kasie można porozumieć się po polsku, bo pracują tam panie Bożena Strenger i Beata Popal.

Pani Agata przygotowała trasę zwiedzania. Odwiedziliśmy między innymi wilki, daniele, zebry, lamy, pawie, konie, małpy, kozy, kury, żółwie, sowy i inne ptaki. Bardzo podobało mi się to, że mogliśmy niektóre zwierzęta karmić i głaskać, a nawet wchodziliśmy do ich zagród. Oczywiście należało zachować ostrożność, np. dokładnie zamykać za sobą podwójne bramki.

Najbardziej spodobały mi się lamy, które wydawały śmieszne dźwięki, jadły trawę i pluły, na szczęście nie na nas, lecz na siebie. Małpki magoty znajdowały się na dużym, ogrodzonym terenie, nad którym zbudowano linowy minipark. Mogliśmy wędrować linowym tunelem i obserwować zachowanie małpek.

Warsztaty dziennikarskie w Ueckermünde bardzo mi się podobały. Poznałam wiele nowych gatunków zwierząt, obserwowałam ich zachowanie i zwyczaje.

Paulina SZWARCZEWSKA

Niemieckie zoo po polsku

Komentarze

A_Szczecin
Faktycznie, wszystko fajnie przygotowane. Nie trzeba znać niemieckiego. Oby więcej tego typu miejsc po obu stronach granicy.
2017-06-27 14:21:37
Maria
To prawda -bardzo przyjazny i dostępny ogród ZOO.Zawsze tam chętnie wracam z moimi pociechami.Spędzamy tam dużo czasu z bogatą bazą do rekreacji i kontaktu ze zwierzętami przez maluchy.Dla dzieci to wspaniałe przeżycie taki kontakt z naturą i zwierzętami.
2017-06-24 12:05:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie