sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Mogliśmy karmić daniele

Mogliśmy karmić daniele

Mogliśmy karmić daniele
Data publikacji: 2017-06-22 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-22 10:07
Wywietleń: 1645 271783

Do Szczecina pojechaliśmy busem, a potem przesiedliśmy się do autokaru, w którym razem z nami jechały reprezentacje kilku innych gazetek z naszego województwa. Gdy dotarliśmy do zoo, przywitała nas jego pracownica, pani Agata, i zabrała na wycieczkę po ogrodzie. Najpierw zobaczyliśmy akwaria z rybami. Widziałam karpie, sumy i sieje. Poszliśmy też na zaplecze, gdzie pani Agata pokazała nam maszyny, które przez 24 godziny na dobę filtrują i napowietrzają wodę, oraz tzw. kwarantanny, gdzie do nowych warunków przystosowują się ryby niedawno przekazane do zoo.

Przy kolejnym stanowisku próbowaliśmy wypatrzyć żółwie, ale była zbyt słoneczna pogoda i zwierzęta schowały się w wodzie. Nad swoimi głowami ujrzeliśmy linowy mostek, przez który przechodził kuzyn szopa. Potem weszliśmy do małego domku, gdzie mieszkają robaki, węże i myszki. Widziałam myszki kolczaste, które wcale nie mają kolców, a gdy się urodzą, od razu mają sierść i otwarte oczy. Pracownica zoo pokazał nam też patyczaki, które można było brać na ręce. Chętnych było sporo. Dowiedziałam się, że patyczaki lubią maliny i jagody.

Odwiedziliśmy lemury oraz bardzo słodziutkie surykatki. Te sprytne zwierzątka kopały dołki tak szybko jak psy. Widzieliśmy także małe liski fenki oraz lwy, które akurat smacznie spały.

Wędrując po ogrodzie, można zachwycić się też pieskami dingo o ślicznej, rudej sierści albo mandrylami, którymi dowodzi samiec Joker. Spotkaliśmy też małpki i chodziliśmy po moście otoczonym siatką. Mogliśmy głaskać i karmić niektóre zwierzęta, co było wspaniałe. Najbardziej podobały mi się lamy, bo miały mięciutką sierść.

Organizatorzy ugościli nas obiadem i lodami. Był też czas na świetną zabawę na placu. Przed odjazdem kupiliśmy pamiątki w małym sklepiku. Ja wybrałam pieniążek z surykatką i maszynkę do robienia mydlanych baniek.

Wiktoria SERBA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie