niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Moja szkoła za 70 lat

Moja szkoła za 70 lat

Moja szkoła za 70 lat
Data publikacji: 2016-03-09 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09 15:13
Wywietleń: 1431 122922

Nazywam się… Mam 9 lat. Chodzę do Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Niedawno w mojej szkole obchodziliśmy 70. rocznicę jej powstania…

Obecnie mam 79 lat. Dziś przeglądałam moje stare ciuchy z dzieciństwa i w jednej z kieszeni znalazłam tę karteczkę. Aż mi łza poleciała jak to przeczytałam.

Następnego dnia dostałam zaproszenie na 140. rocznicę Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Pojechałam do tej szkoły i… jak ją zobaczyłam, brakło mi słów. Obecnie uczy się w niej około 1000 dzieci. Ma aż pięć pięter i jest w niej około 100 sal. Weszłam do środka i nie uwierzycie kogo spotkałam. Byli tam moi dawni znajomi, nie zabrakło ani jednej osoby.

Usiedliśmy razem i obejrzeliśmy apel. Po akademii poszliśmy zwiedzać szkołę. Okazało się, że ma dwie stołówki, w jednej są podwieczorki, a w drugiej fast foody, sałatki, warzywa i pizze. Najfajniejsze jest to, że samemu można wybierać posiłek, na który ma się ochotę. Są szatnie męskie i damskie, basen, sala gimnastyczna, duża kuchnia, korty tenisowe i sauna.

Nie ma książek tylko są tablety. Za najwyższe osiągnięcia w nauce uczniowie otrzymują stypendium. Na dworze znajduje się basen, plac zabaw, boisko do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki. Jest też ostoja, ogródek z owocami, warzywami i kwiatami oraz mały lasek. Cieszę się, że dzieci mają tak dobrze. Chciałabym mieć znowu 9 lat. Tęsknię za moją szkołą, bo Szkoła Podstawowa w Strachocinie jest super!

Julia Kumor

gazetka szkolna Strachouczniaki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie