wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Klucz do sukcesu

Klucz do sukcesu

Klucz do sukcesu
Data publikacji: 2017-04-27 12:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-01 21:55
Wywietleń: 1828 248359

Współczesny rynek pracy stawia przed absolwentami szkół wiele wyzwań, które związane są ze znajomością języków. O ile do niedawna standardem była znajomość jednego języka obcego, to dziś pracodawcy, którzy planują ekspansję na rynki światowe, oczekują od swoich pracowników płynnej znajomości dwóch lub nawet trzech języków obcych.

Gimnazjum nr 2 w Wałczu kładzie duży nacisk na naukę języków. Oprócz tradycyjnych lekcji języka niemieckiego i angielskiego, można jeszcze w naszej szkole bezpłatnie uczyć się języków ukraińskiego i rosyjskiego na zajęciach pozalekcyjnych.

Dla tych, którzy chcą poszerzyć znajomość języków niemieckiego i angielskiego, organizowane są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (DSD - Deutsches Sprachdiplom), kończące się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

Od dziesięciu at prowadzimy wymianę z niemieckimi szkołami, co roku organizujemy też wycieczki do Londynu, Rzymu, Paryża, Barcelony.

Uczniowie naszej szkoły potwierdzają swoje umiejętności językowe w praktyce. Zdobywają też laury w konkursach i olimpiadach językowych.

W tym roku tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego zdobyła Wiktoria Burdun z klasy III c, a laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego - Weronika Garlikowska z klasy III b.

Zapytaliśmy Wiktorię i Weronikę o to, jak przygotować się do takiego konkursu.

- Jestem laureatką już po raz drugi. Uczyłam się pod czujnym okiem pani Edyty Templin. Moja praca koncentruje się na powiększaniu zasobu słownictwa, ale taka nauka jest przyjemna. Polega na oglądaniu filmów, słuchaniu piosenek i czytaniu literatury w języku niemieckim - odpowiedziała Wiktoria Burdun.

Weronika Garlikowska mówiła - Cieszę się z tego tytułu, przez trzy lata ciężko pracowałam, żeby go osiągnąć. Moim opiekunem jest pani Marta Rajek. Nie zawsze było kolorowo – z powodu dużej ilości nauki zdarzało mi się nie wysypiać i notorycznie spóźniać się na pierwsze lekcje. Niestety, nie umiem pracować systematycznie. Czasami nie zaglądałam do książek przez kilka dni, ale bywały tygodnie, kiedy ślęczałam nad nimi od rana do nocy.

Rada dla przyszłych zwycięzców? Trzeba czytać dużo książek i lubić to, co się robi.

A. K.

Extra Dwójka

Gimnazjum nr 2, Wałcz

Komentarze

idol
Ale ładne dziewczyny na zdjęciu ...
2017-05-01 21:51:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie