wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Gimnazja nie są złe!

Gimnazja nie są złe!

Gimnazja nie są złe!
Data publikacji: 2017-04-27 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-30 11:53
Wywietleń: 2408 248361

W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Wałczu osiągamy sukcesy i mamy się czym pochwalić. Bieżący rok szkolny zaowocował wysokimi lokatami naszych koleżanek i kolegów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i w konkursach tematycznych.

W marcu zakończyły się etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wiktoria Burdun (III d) i Weronika Garlikowska (III b) zostały laureatkami w zakresie języków obcych. Wiktoria uzyskała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, a Weronika - tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego została Zuzanna Krzyżanowska (II b), Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Weronika Garlikowska (III b), Wiktor Jabłonka został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, a Mikołaj Piątek - Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Wśród najlepszych nie zabrakło informatyków. Drugie miejsce i tytuł laureata konkursu SCI#code, organizowanego przez Technikum Informatyczne Szczecińskiego Collegium Informatycznego, zajął Przemek Martuszewski (II a), a tytuł finalisty otrzymał Marcin Strugiński (II d).

Również strzelaliśmy celnie. W zawodach strzeleckich nasi uczniowie zespołowo wywalczyli I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii juniorek pierwsze miejsce zajęła Magda Nastarowicz (II b), drugie – Klaudia Adamczyk (II d), a trzecie – Karina Szałowicz (II d). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii juniorów trzecie miejsce wywalczył Damian Gajowiecki (II d).

W finale Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów, przeprowadzonym przez wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Staszica w Pile, Wiktoria Burdun (III d) zdobyła 98 na 100 punktów i tym samym zajęła drugie miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego. Weronika Garlikowska (III b) otrzymała wyróżnienie w Konkursie Języka Angielskiego.

W Eliminacjach Powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Wiktor Jabłonka zajął I miejsce i reprezentował powiat wałecki w eliminacjach wojewódzkich w Połczynie Zdroju.

Aleksandra Jędrzejko (II b) została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2016 "Spójrz okiem artysty - Pablo Picasso".

Uczniów do konkursów przygotowywali: Edyta Templin, Marta Rajek, Elżbieta Malingowska, Maria Ferenc, Anna Woch-Migalska, Cecylia Szpilewska, Ewa Lewandowska, Piotr Owczarek i Mirosława Szymańska.

KOLE

Extra Dwójka

Gimnazjum nr 2, Wałcz

Gimnazja nie są złe! Gimnazja nie są złe! Gimnazja nie są złe! Gimnazja nie są złe!

Komentarze

Kasia
Śmieszne, jeszcze zostało mi ponad dwa lata gimnazjum, a już spsuje się mnie na straty. Rzeczywiście dobra zmiana, jak widać wszystko dla ucznia. Może dla p. Andrzeja to nie problem, a dla mnie to bardzo ważna sprawa. Jeśli nie znamy tematu, to chociaż szanujmy innych. Pozdrawiam
2017-04-30 11:50:29
Do Andrzeja
Masz rację. Zajmijmy się rzeczywistymi problemami... Problemem reformy oświaty, która jest źle przygotowywana i wdrażana.
2017-04-30 11:46:50
chester
To osiągajcie ile się da, bo dużo czasu wam już nie zostało.
2017-04-30 09:01:25
Andrzej
Przestancie bic piane, do licha! Reforma jest rozpoczeta - temat zakonczony! Zajmijcie sie rzeczywistymi problemami, ktorych w Polsce jest mnostwo!
2017-04-27 13:06:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie