Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Finałowa gala na łamach „Pogodnej”

Data publikacji: 28 marca 2024 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2024 r. 14:51
Finałowa gala na łamach „Pogodnej”
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pracuje już nad kolejnym wydaniem gazetki. Fot. SP w Krzęcinie  

Echa finału „Szkolnego Pulitzera” już nieco przebrzmiały, wszak wręczenie nagród dla redakcji szkolnych gazetek odbyło się 21 grudnia ubiegłego roku w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Jednak żegnając się z młodymi dziennikarzami z całego województwa zachodniopomorskiego, zachęcaliśmy ich nie tylko do dalszej pisarskiej aktywności, ale także do pochwalenia się relacjami z uroczystej gali. Nie zawiodła nas – jak zawsze zresztą – Szkoła Podstawowa w Krzęcinie w powiecie choszczeńskim, która od lat tworzy własne pismo pod nazwą „Pogodna”.

Szkolne gazetki wydawane są z różną częstotliwością, dlatego do styczniowego numeru gazetki szkoły w Krzęcinie relacja z finału już się nie zmieściła, za to 47 – lutowy numer periodyku, który otrzymaliśmy pocztą, sprawił nam niespodziankę – na pierwszych stronach gazetki uczniowie z „Pogodnej” szczegółowo opisują galę „Szkolnego Pulitzera”. I choć w minionym roku „Pogodna” nie zdobyła żadnej z głównych nagród, znalazła się, kolejny już raz, w gronie laureatów konkursu. Młodzi dziennikarze podzieli się ze swoimi Czytelnikami emocjami związanymi z konkursem, szczegółowo zrelacjonowali na łamach wspaniały dzień spędzony w Morskim Centrum Nauki oraz przypomnieli słowa jury o ich zaangażowaniu w tworzenie gazetki. Natomiast opiekunka szkolnej redakcji, nauczycielka Justyna Staszczyk we wstępniaku na pierwszej stronie gazetki pisze tak: – To już drugi numer „Pogodnej” w tym roku szkolnym. Z dumą opisujemy osiągnięcia dziennikarskie naszych uczniów, bo w tym roku szkolnym zdobyliśmy i nominację do Pulitzera w Szczecinie, i nagrodę laureata Choszczeńskiego Pulitzera, nie mówiąc już o wyróżnieniach. Zapełniamy treścią stałe rubryki, ale idziemy z duchem czasu i w kolejnych numerach pojawi się coś zupełnie nowego.

Gratulujemy lutowego numeru gazetki, dziennikarskich sukcesów i czekamy na kolejne wydania. Zachęcamy także inne szkoły w regionie do podzielenia się z naszą redakcją swoimi pismami. ©℗

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA