czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szczecinianka Roku > Wybierz swoją Szczeciniankę Roku 2016

Wybierz swoją Szczeciniankę Roku 2016

Wybierz swoją Szczeciniankę Roku 2016
Data publikacji: 2017-04-14 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-20 09:46
Wywietleń: 3146 239731

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!

Dziesięć pań zostało nominowanych przez mieszkańców w VII plebiscycie „Szczecinianka Roku 2016”. Spośród wszystkich kandydatek Czytelnicy „Kuriera” mogą wybrać - w głosowaniu SMS-owym - swoją laureatkę.

Listę nominowanych pań - także do tytułu „Eko Szczecinianka Roku 2016"- przedstawiamy poniżej. Wyjaśniamy, jak głosować na „Szczeciniankę Roku 2016". Wystarczy wysłać SMS pod numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10. Głosować można do 19 kwietnia (środa) – do końca dnia.

Zachęcamy do zagłosowania na swoją laureatkę:

SR.01 Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz – reżyserka teatralna. Obecnie prowadzi Teatr „Nie ma”, Autorski Teatr Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz w Szczecinie. Jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Nominowana za dostarczanie mieszkańcom naszego miasta niezwykłych wrażeń artystycznych, inspirowanie młodego pokolenia do aktywności twórczej oraz promowanie Szczecina poprzez sztukę na całym świecie.

SR.02 Maria Andrzejewska – prezeska Fundacji Balet, która wspiera dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną oraz propaguje sztukę baletową. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy. Prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe. Nominowana za propagowanie sztuki baletowej w Szczecinie i w kraju, edukację artystyczną oraz wspieranie i promowanie młodych muzyków i tancerzy; za imponujący dorobek na polu edukacji artystycznej.

SR.03 Inga Iwasiów – pisarka, krytyczka literacka, profesorka literaturoznawstwa, wykładowczyni, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Uznana w Polsce twórczyni. W 2010 r. uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina. Nominowana za wzbudzanie dumy w mieszkankach i mieszkańcach Szczecina ze swojego miasta oraz artystyczne, literackie osiągnięcia, które przyczyniają się do promocji Szczecina w kraju i za granicą.

SR.04 Mariam Pirveli – Gruzinka, doktorka nauk geograficznych i nauczycielka na Uniwersytecie Szczecińskim. Zorganizowała Teatr Nie Aktorów. Założycielka Fundacji Partnerstwo, która wspiera i integruje seniorów, jak i młodzież – osoby artystycznie uzdolnione. Nominowana za łączenie różnorodnych światów: osób młodych i starszych; pokazywanie wartości współpracy międzypokoleniowej, promowanie aktywności artystycznej w każdym wieku.

SR.05 Dorota Serwa – dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stawia na edukację dzieci, rodziców oraz wiernych melomanów. W zarządzaniu jedną z większych szczecińskich instytucji kultury wykorzystuje z powodzeniem swoje doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji; za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i za granicą. Za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

SR.06 Elżbieta Przerwa – prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Upowszechnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowotworów dziedzicznych. Edukuje pacjentów i ich rodziny, działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Nominowana za nowoczesną koncepcję promowania wiedzy o zdrowiu. Za podejmowanie inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania, a także zwiększenia szans na wyleczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

SR.07 Anna Augustynowicz – reżyserka, dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego. Stworzyła w Szczecinie teatr rozpoznawalny w całej Polsce. Uhonorowana medalem za szczególne zasługi dla Szczecina. Cieszy się uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Nominowana za świadome, kreatywne tworzenie teatru, przyczynianie się do jego rozwoju i konsekwentne promowanie współczesnej dramaturgii. Za odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Za promocję Szczecina w Polsce i za granicą.

SR.08 Agnieszka Kurlapska – wolontariuszka, koordynatorka w Fundacji Mam Marzenie, w której na co dzień zajmuje się spełnianiem wielkich i małych marzeń dzieci przewlekle chorych. Wspiera najmłodszych oraz ich najbliższych w trudnych chwilach, niosąc radość, uśmiech i nadzieję. Nominowana za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.

SR.09 Izabela Ciesielska – pomysłodawczyni i współorganizatorka Dąbskich Biegów Ulicznych dla mieszkańców Szczecina, w których co roku uczestniczy 500 zawodników. Dyrektorka w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz wiceprezeska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ogniska „Tonus”. Nominowana za zachęcanie mieszkanek i mieszkańców Szczecina do aktywności sportowej oraz zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej.

SR.10 Krystyna Pohl – dziennikarka aktywna już od połowy lat 70. XX wieku. Zafascynowana morzem i statkami. Autorka książek poświęconych tematyce morskiej. Z pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Współpracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nominowana za pielęgnowanie pamięci o osobach i wydarzeniach z historii miasta, akcentowanie morskości Szczecina, wspieranie piórem i sercem wszelkich szczecińskich morskich inicjatyw.

Jednocześnie z Czytelnikami „Kuriera" wyboru „Szczecinianki Roku" oraz „Eko Szczecinianki Roku 2016" dokona kapituła plebiscytu.

O tytuł „Eko Szczecinianki" ubiega się 5 pań. Wśród nich jest Anna Bielecka – obrończyni Puszczy Bukowej przed spustoszeniem. Ewelina Pietrzak-Giec, którą nominowano za ratowanie zwierząt i bezinteresowną pomoc. Artystka Monika Szpener łącząca sztukę i ekologię. Karolina Winter - współorganizatorka pierwszego w Szczecinie „Biegu Jeża". Paulina Chudynka – koordynatorka Sedina Horse Show, nominowana za propagowanie jeździectwa wśród szczecinian.
Wyróżnione w plebiscycie panie poznamy 21 kwietnia na Gali Finałowej w Muzeum Narodowym.

(mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie