Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin Music Fest

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 12:58
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 12:57
Szczecin Music Fest
 

 Katie Melua  - to niewątpliwie  jedna z największych gwiazd tegorocznego Szczecin Music Fest, który startuje w  kwietniu z imponującym planem koncertowym.

Oprócz tej znakomitej artystki w naszym mieście zagrają  WIRUJĄCY DERWISZE, AVISHAI COHEN, HABIB KOITE, BUIKA, OMARA PORTUONDO , MACY GRAY.

- Tegoroczna edycja jest kontynuacją zmiany jakościowej i być może mamy najmocniejszy program z dotychczasowych. – podkreśla Dariusz Startek organizator SMF.

Koncert inauguracyjny odbędzie się już 20 kwietnia w Filharmonii.

WIRUJĄCY DERWISZE zespół z Syrii zaprezentuje muzykę i taniec bractwa Mevlevi. Celem organizatorów jest, aby wydarzenie to zwróciło uwagę na dramat toczącej się wojny domowej w Syrii oraz bardzo bogatą tradycję duchową tego regionu świata.

Drugi kwietniowy koncert  (30 kwietnia) obędzie się również w Filharmonii, a jego gwiazdą będzie AVISHAI COHEN-  geniusz kontrabasu, jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady.

31 maja w szczecińskiej filharmonii wystąpi HABIB KOITE jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki afrykańskiej. Artysta stawiany jest w jednym rzędzie z takimi nazwiskami jak Richard Bona, Salif Keita i Youssou N'Dour.

4 lipca, na Zamku Książąt Pomorskich  wystąpi MACY GRAY,  wokalistka neo soul o bardzo charakterystycznym, chrypliwym i ciepłym głosie. Na swoim koncie ma siedem albumów, ponad 25 milionów sprzedanych płyt, nagrody Grammy, Billboard, MTV i BRIT.

 W lipcu Szczecin opanują rytmy latino.

7 lipca na Zamku wystąpi Buika, obdarzona niesamowitym, unikalnym głosem, wielokrotnie nagradzana i doceniana (Grammy, Latin Grammy, liczne platynowe i złote płyty).  

OMARA PORTUONDO wokalistka i twarz Buena Vista Social Club wystąpi 11 lipca na Zamku. W latach 1953-1967 współtworzyła Cuarteto d'Aida - słynny kubański kwartet wokalny, który miał okazję występować z samym Nat King Cole'm. 

I na koniec, 12 listopada w Hali Arena wystąpi  Katie Melua - jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wokalistek na świecie. Obdarzona charakterystycznym, ciepłym głosem śpiewa urzekające, nastrojowe piosenki , a jej "Nine Million Bicycles" kilka lat temu śpiewał cały świat.  Wszystko o SMF : www.koncerty.com

Na zdjęciu Katie Melua

fot. Josh Shinner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA