wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szczecin na wiosnę > Szczecin Music Fest

Szczecin Music Fest

Szczecin Music Fest
Data publikacji: 2016-04-01 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-01 12:57
Wywietleń: 1259 126565

 Katie Melua  - to niewątpliwie  jedna z największych gwiazd tegorocznego Szczecin Music Fest, który startuje w  kwietniu z imponującym planem koncertowym.

Oprócz tej znakomitej artystki w naszym mieście zagrają  WIRUJĄCY DERWISZE, AVISHAI COHEN, HABIB KOITE, BUIKA, OMARA PORTUONDO , MACY GRAY.

- Tegoroczna edycja jest kontynuacją zmiany jakościowej i być może mamy najmocniejszy program z dotychczasowych. – podkreśla Dariusz Startek organizator SMF.

Koncert inauguracyjny odbędzie się już 20 kwietnia w Filharmonii.

WIRUJĄCY DERWISZE zespół z Syrii zaprezentuje muzykę i taniec bractwa Mevlevi. Celem organizatorów jest, aby wydarzenie to zwróciło uwagę na dramat toczącej się wojny domowej w Syrii oraz bardzo bogatą tradycję duchową tego regionu świata.

Drugi kwietniowy koncert  (30 kwietnia) obędzie się również w Filharmonii, a jego gwiazdą będzie AVISHAI COHEN-  geniusz kontrabasu, jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady.

31 maja w szczecińskiej filharmonii wystąpi HABIB KOITE jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki afrykańskiej. Artysta stawiany jest w jednym rzędzie z takimi nazwiskami jak Richard Bona, Salif Keita i Youssou N'Dour.

4 lipca, na Zamku Książąt Pomorskich  wystąpi MACY GRAY,  wokalistka neo soul o bardzo charakterystycznym, chrypliwym i ciepłym głosie. Na swoim koncie ma siedem albumów, ponad 25 milionów sprzedanych płyt, nagrody Grammy, Billboard, MTV i BRIT.

 W lipcu Szczecin opanują rytmy latino.

7 lipca na Zamku wystąpi Buika, obdarzona niesamowitym, unikalnym głosem, wielokrotnie nagradzana i doceniana (Grammy, Latin Grammy, liczne platynowe i złote płyty).  

OMARA PORTUONDO wokalistka i twarz Buena Vista Social Club wystąpi 11 lipca na Zamku. W latach 1953-1967 współtworzyła Cuarteto d'Aida - słynny kubański kwartet wokalny, który miał okazję występować z samym Nat King Cole'm. 

I na koniec, 12 listopada w Hali Arena wystąpi  Katie Melua - jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wokalistek na świecie. Obdarzona charakterystycznym, ciepłym głosem śpiewa urzekające, nastrojowe piosenki , a jej "Nine Million Bicycles" kilka lat temu śpiewał cały świat.  Wszystko o SMF : www.koncerty.com

Na zdjęciu Katie Melua

fot. Josh Shinner

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy