wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Projekt QUEBECK 2017

Projekt QUEBECK 2017

Projekt QUEBECK 2017
Data publikacji: 2016-03-30 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1832 126232

Mając tylko złotówkę w kieszeni - powiedziała podczas spotkania z żeglarzami Aleksandra Wiśniewska - można marzyć o wielkim transatlantyckim rejsie, projekcie QUEBECK 2017 i te marzenia zrealizować. Służyć temu ma Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta, która objęła patronat nad tym wielkim przedsięwzięciem i pomoże zebrać potrzebne fundusze.

Przedstawicielka fundacji oraz Monika Jaślarz nakreśliły na tym spotkaniu główne założenia projektu i udziału w nim poszczególnych osób. Czasu wcale nie jest za dużo. Rejs ma wyruszyć do Ameryki już pod koniec marca przyszłego roku, a głównym celem jest miasto Quebeck w Kanadzie, które obchodzić będzie 150 rocznicę Konfederacji Kanady. Obok tego drugiego po stolicy miasta Kanady uczestnicy odwiedzą wiele innych nie mniej ciekawych miejscowości, będą uczestniczyć w wielkich regatach żaglowców, Tall Ships Regatta z Sines w Portugalii, przez Bermudy i Boston (USA) do portów Zatoki Św. Wawrzyńca, na Wielkie Jeziora i do Quebeck.

Udział w tej wielkiej imprezie odbędzie się na żaglowcu „Kapitan Borchardt”, częściowo znanym szczecińskiej młodzieży choćby z poprzedniego zlotu. Obecny nabór młodzieży w wieku 15-25 lat i więcej ma charakter otwarty i ogólnopolski. Cały projekt polega na tym, że poprzez przedstawicieli fundacji uczestnicy będą obecnie podczas warsztatów pomagali w przygotowywaniu projektów pozwalających zgromadzić odpowiednie fundusze i niekonieczna jest tu wiedza żeglarska, a raczej zmysł organizacyjny i biznesowy.


Szczegółowe pytania można kierować pod adresami: aleksandra@fundacjaborchardta.pl i monika@fundacjaborchardta.pl, a zgłoszenia nadsyłać pod adresem www.kursnamarzenia.pl.

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta została założona w 2011 r. z inicjatywy żeglarzy i spadkobierców Kapitana Borchardta. Jej nadrzędnym celem jest rozwój i popularyzacja żeglarstwa, a także upowszechnianie kultury i tradycji morskiej. (Ag)

Szczecińska załoga żaglowca brała udział w cyklu imprez podczas Tall Ships Races 2013.

Komentarze

tom
Bylem w Quebeck w lecie 2015. Wspaniale miasto niezapomniane wrazenia pozdrawiam Tomek
2016-03-31 04:04:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie