niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Projekt QUEBECK 2017

Projekt QUEBECK 2017

Projekt QUEBECK 2017
Data publikacji: 2016-03-30 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1638 126232

Mając tylko złotówkę w kieszeni - powiedziała podczas spotkania z żeglarzami Aleksandra Wiśniewska - można marzyć o wielkim transatlantyckim rejsie, projekcie QUEBECK 2017 i te marzenia zrealizować. Służyć temu ma Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta, która objęła patronat nad tym wielkim przedsięwzięciem i pomoże zebrać potrzebne fundusze.

Przedstawicielka fundacji oraz Monika Jaślarz nakreśliły na tym spotkaniu główne założenia projektu i udziału w nim poszczególnych osób. Czasu wcale nie jest za dużo. Rejs ma wyruszyć do Ameryki już pod koniec marca przyszłego roku, a głównym celem jest miasto Quebeck w Kanadzie, które obchodzić będzie 150 rocznicę Konfederacji Kanady. Obok tego drugiego po stolicy miasta Kanady uczestnicy odwiedzą wiele innych nie mniej ciekawych miejscowości, będą uczestniczyć w wielkich regatach żaglowców, Tall Ships Regatta z Sines w Portugalii, przez Bermudy i Boston (USA) do portów Zatoki Św. Wawrzyńca, na Wielkie Jeziora i do Quebeck.

Udział w tej wielkiej imprezie odbędzie się na żaglowcu „Kapitan Borchardt”, częściowo znanym szczecińskiej młodzieży choćby z poprzedniego zlotu. Obecny nabór młodzieży w wieku 15-25 lat i więcej ma charakter otwarty i ogólnopolski. Cały projekt polega na tym, że poprzez przedstawicieli fundacji uczestnicy będą obecnie podczas warsztatów pomagali w przygotowywaniu projektów pozwalających zgromadzić odpowiednie fundusze i niekonieczna jest tu wiedza żeglarska, a raczej zmysł organizacyjny i biznesowy.


Szczegółowe pytania można kierować pod adresami: aleksandra@fundacjaborchardta.pl i monika@fundacjaborchardta.pl, a zgłoszenia nadsyłać pod adresem www.kursnamarzenia.pl.

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta została założona w 2011 r. z inicjatywy żeglarzy i spadkobierców Kapitana Borchardta. Jej nadrzędnym celem jest rozwój i popularyzacja żeglarstwa, a także upowszechnianie kultury i tradycji morskiej. (Ag)

Szczecińska załoga żaglowca brała udział w cyklu imprez podczas Tall Ships Races 2013.

Komentarze

tom
Bylem w Quebeck w lecie 2015. Wspaniale miasto niezapomniane wrazenia pozdrawiam Tomek
2016-03-31 04:04:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie