Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Projekt QUEBECK 2017

Data publikacji: 30 marca 2016 r. 21:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Projekt QUEBECK 2017
 

Mając tylko złotówkę w kieszeni - powiedziała podczas spotkania z żeglarzami Aleksandra Wiśniewska - można marzyć o wielkim transatlantyckim rejsie, projekcie QUEBECK 2017 i te marzenia zrealizować. Służyć temu ma Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta, która objęła patronat nad tym wielkim przedsięwzięciem i pomoże zebrać potrzebne fundusze.

Przedstawicielka fundacji oraz Monika Jaślarz nakreśliły na tym spotkaniu główne założenia projektu i udziału w nim poszczególnych osób. Czasu wcale nie jest za dużo. Rejs ma wyruszyć do Ameryki już pod koniec marca przyszłego roku, a głównym celem jest miasto Quebeck w Kanadzie, które obchodzić będzie 150 rocznicę Konfederacji Kanady. Obok tego drugiego po stolicy miasta Kanady uczestnicy odwiedzą wiele innych nie mniej ciekawych miejscowości, będą uczestniczyć w wielkich regatach żaglowców, Tall Ships Regatta z Sines w Portugalii, przez Bermudy i Boston (USA) do portów Zatoki Św. Wawrzyńca, na Wielkie Jeziora i do Quebeck.

Udział w tej wielkiej imprezie odbędzie się na żaglowcu „Kapitan Borchardt”, częściowo znanym szczecińskiej młodzieży choćby z poprzedniego zlotu. Obecny nabór młodzieży w wieku 15-25 lat i więcej ma charakter otwarty i ogólnopolski. Cały projekt polega na tym, że poprzez przedstawicieli fundacji uczestnicy będą obecnie podczas warsztatów pomagali w przygotowywaniu projektów pozwalających zgromadzić odpowiednie fundusze i niekonieczna jest tu wiedza żeglarska, a raczej zmysł organizacyjny i biznesowy.


Szczegółowe pytania można kierować pod adresami: aleksandra@fundacjaborchardta.pl i monika@fundacjaborchardta.pl, a zgłoszenia nadsyłać pod adresem www.kursnamarzenia.pl.

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta została założona w 2011 r. z inicjatywy żeglarzy i spadkobierców Kapitana Borchardta. Jej nadrzędnym celem jest rozwój i popularyzacja żeglarstwa, a także upowszechnianie kultury i tradycji morskiej. (Ag)

Szczecińska załoga żaglowca brała udział w cyklu imprez podczas Tall Ships Races 2013.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tom
2016-03-31 04:04:45
Bylem w Quebeck w lecie 2015. Wspaniale miasto niezapomniane wrazenia pozdrawiam Tomek

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA