Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Skrzypulec na Majorce, jak w Argentynie

Data publikacji: 29 marca 2016 r. 20:54
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:39
Żeglarstwo. Skrzypulec na Majorce, jak w Argentynie
 

Wtorek był drugim dniem prestiżowych regat o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, w których uczestniczy czwórka żeglarzy z Pogoni Sejk Szczecin.

Rywalizujący o olimpijską nominację Miłosz Wojewski w klasie Finn zdecydowanie pogorszył swoje notowania.

W gronie 74 zawodników zajmuje dopiero 50 pozycję i aby zapewnić sobie olimpijski paszport musi zdystansować reprezentantów sześciu krajów - Hiszpanii, Portugalii, Czech, Turcji, Rosji oraz Niemiec.

Dwa ostatnie państwa mają w dodatku po dwóch reprezentantów wyżej sklasyfikowanych od zawodnika Wojewskiego. Nasz zawodnik ponadto przegrywa jeszcze z dwoma swoimi rodakami, jego szanse na uzyskanie kwalifikacji są zatem minimalne.

W klasie 470 bardzo dobrze spisują się także Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska. Po czterech wyścigach zawodniczki, odpowiednio, Sejk Pogoń Szczecin i ChKŻ Chojnice zajmują w taką samą pozycję, jaką wywalczyły pod koniec lutego w Argentynie w mistrzostwach świata, czyli piątą. We wtorek Polki okazały się najlepsze w trzecim starcie, w czwartym były szóste, dzięki czemu zanotowały awans o dwie lokaty.

Skrzypulec i Mrózek Gliszczynska są jedynymi reprezentantami biało-czerwonych, którzy mając zapewnioną olimpijska kwalifikację zdecydowali się na udział w Pucharze Księżniczki Zofii. Te regaty są jednak dla nich generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 7 kwietnia, także w Palma de Mallorca, mistrzostwami Europy.

Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard przebywa na zgrupowaniu w Rio de Janeiro.

W rywalizacji klasy 470 mężczyzn na 51 pozycji na 79 par plasują się szczecinianie: Maciej Sapiejka, Adam Krefft. (par)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA