poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Program dla zwierząt: konkrety zamiast pustych haseł

Program dla zwierząt: konkrety zamiast pustych haseł

Program dla zwierząt: konkrety zamiast pustych haseł
Data publikacji: 2016-03-24 07:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 664 125551

To już nie jest zbitka haseł bez pokrycia, połączonych metodą na kopiuj-wklej. Nie jest to też dokument w głównej mierze dotyczący Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a przygotowany bez konsultacji z tą jednostką. Teraz „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Szczecinie" to zapis realnych działań do wykonania za konkretne pieniądze i przez wskazane miejskie oraz społeczne służby.

Już jest gotowy, pozytywnie przyjęty przez radnych, a aktualnie poddany konsultacjom ze szczecińskimi organizacjami pozarządowymi, które w różny sposób partycypują i będą uczestniczyć w realizacji zapisów tego dokumentu. Nowy dokument, przygotowany w konsultacji z Ewą Mrugowską, kierownik schroniska oraz radną Grażyną Zielińską (PO), wiceprzewodniczącą szczecińskiej RM, od lat zaangażowaną w działania na rzecz zwierząt.

Na realizację działań Programu, czyli opiekę nad zwierzętami bezdomnymi oraz na zapobieganie ich bezdomności, miasto przeznaczy w tym roku ponad 2,1 mln zł. Z czego: 16 tys. zł na sterylizację/kastrację psów, 25 tys. zł na pomoc lekarsko-weterynaryjną, 49 tys. zł na sterylizacją i kastrację kotów wolno żyjących, a 5 tys. zł - w ramach tzw. małej dotacji dla organizacji pozarządowej na dokarmianie tychże dachowców. Natomiast pozostałe 2 009 345 zł - to kwota zabezpieczająca realizację zadań prowadzonych przez schronisko. Czyli na: zapewnienie utrzymania bezdomnym zwierzętom w tej placówce, na odławianie bezdomniaków błąkających się po mieście, na obligatoryjną ich sterylizację lub kastrację, na usypianie tzw. ślepych miotów, znakowanie zwierząt oraz na zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń losowych/drogowych z udziałem zwierząt.

Wszystko wskazuje na to, że w tej doprecyzowanej i rzeczowej formie Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania ich bezdomności zostanie przyjęty przez Radę Miasta podczas najbliższej - kwietniowej - sesji. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: Problem bezdomności psów i kotów to - wbrew pozorom - nie tylko kwestia humanitarna, ale też bezpieczeństwa, w tym zdrowotnego, mieszkańców wielkich miast.

Fot. Łukasz WĘGRZYN

Komentarze

Iwoncia
Hahaha program bardzo odkrywczy☺☺☺ a to nic nowego. Opieka weterynaryjna, odlawianie, znakowanie, sterylizacja, przeciez to oczywiste oczywistosci realizowane od lat przez ten przybytek dla zwierzat. A kierownik Mrugowska potrzebowala dwoch lat by to odkryc. Jak zwykle udawanie robienia dobrej roboty, a w rzeczywistosci lansowanie nieudacznikow. Bo przeciez teatr letni tez nie wyglada kwitnaco, a stamtad kierownik przyszla
2016-03-24 10:07:13
zwierzęta
A gdzie znajdowanie miejsc pracy dla bezdomnych zwierząt, gdzie znajdowanie im mieszkań, powrót to normalności?
2016-03-24 08:36:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie