piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Wiosna na stawach

Wiosna na stawach

Wiosna na stawach
Data publikacji: 2019-03-27 07:00
Wywietleń: 2173 382753

O tej, którą już w pełni na goleniowskiej wylęgarni, wspominałem. Teraz odwiedziłem stawy, po których jak zawsze oprowadzał mnie szef Ośrodka Hodowlano-Zarybieniowego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Marcin Klupś. 

- Odławiamy dziś małe karpiki, które zimowały w naszych stawach. W całości trafią do oczyszczonego po zimie innego stawu. Będziemy je nadal dokarmiać. Jesienią będzie to już dorodny kroczek. Ta część stawów, która odpoczywała, była oczywiście wapnowana, nawożona i teraz je zalewamy, aby można było tam przenosić ryby do dalszego chowu. Oczywiście nie dotyczy to tylko karpi. Odławiane będą też liny, a potrzebujemy ich sporo. Do stawów trafi też szereg gatunków ryb, które mamy na wylęgarni. Będą to na przykład certy, jazie, klenie czy bolenie. Ale skoro wspomnieliśmy o wylęgarni. Naprawdę dużo narybku już ją opuściło. Najwięcej wyklutego narybku miętusów, którego było, bagatela, około 20 milionów sztuk. Do tego trzeba dołożyć 3 miliony sztuk sielawy i osiemset tysięcy siei wędrownej. Wydaliśmy też 400 tysięcy sztuk siei jeziorowej, która trafiła do jeziora Morzycko. Puste miejsca na wylęgarni zapełniają się teraz zapłodnioną sztucznie ikrą szczupaków – dodaje Marcin Klupś.

- Już pozyskaliśmy około 60 litrów, czyli mniej więcej 3 miliony sztuk ziarenek ikry. To jednak za mało i jeszcze nieraz będziemy przeprowadzali akcję z tarlakami tej wiosny. Wszystko dzieje się niemal w jednym czasie. Mamy pełne ręce roboty. Nie mamy dnia przerwy.

Ja ze swojej strony obiecuję, że będziemy pracować również z kamerą i zdam relację, jak się przeprowadza sztuczne tarło szczupaków.

esox

Wiosna na stawach Wiosna na stawach Wiosna na stawach Wiosna na stawach Wiosna na stawach Wiosna na stawach Wiosna na stawach

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie