czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć”

Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć”

Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć”
Data publikacji: 2019-03-20 07:00
Wywietleń: 1694 381307

– Do najmniejszych nie należymy, bo jest nas niemal trzystu dziewięćdziesięciu – powiedział prezes „Troci” Janusz Rogulski. Na krótkie spotkanie nad Kanałem Parnica umówiłem się również z jednym z wiceprezesów koła Wiesławem Wojczakiem i gospodarzem Czesławem Zapałą. Nieco później dołączył do nas przewodniczący Komisji Rewizyjnej Marek Oleba.

Jak w niemal każdym kole kłopotów nie brakuje, ale – co podkreślają moi rozmówcy – wszystko jest pod kontrolą, choć łatwo nie jest. Koło się niestety starzeje. Młodzi nie bardzo garną się do wędkowania. Nie pomagają zachęty, rozmowy, zaproszenia. Staramy się jednak działaś tak, aby to się zmieniło. To samo dotyczy wędkujących pań. Nasze żony, owszem, chętnie wybierają się nad wodę przy pięknym słońcu i nie wcześniej niż o 10 rano. O tym, by startowały w zawodach, mowy więc nie ma, bo na łowisku trzeba często być już o świcie.

Najgorsze, że kiedy startujemy w zawodach okręgowych, nie mamy jak zestawić drużyny. Na tych kołowych, a jest ich w roku sporo, mamy łatwiej, ale i tak chętnych do uprawiania wędkarstwa na sportowo również nie przybywa. To że nie mamy swojej siedziby czy przystani, specjalnie nam nie przeszkadza. Marek ma swój sklep wędkarski na ul. Krzywoustego. Znaczki kupić też można w sklepie na ul. Rapackiego. Pierwsze zawody mieliśmy już w styczniu. Oczywiście „Troć” bywa na trociach. Łowimy nad Regą, ale też i nad Iną. W naszych szeregach jest aktualny zwycięzca Morskich Mistrzostw Okręgu PZW w Szczecinie. Na najwyższym stopniu podium w ostatni weekend lutego stanął Marek Oleba. Jak sam przyznał, tak dużego sukcesu się nie spodziewał, ale jest dumny z osiągnięcia. Wielkie gratulacje.

Pierwsze kołowe zawody spławikowe „Troć” organizuje już 31 marca.

esox

Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć” Szczecińskie Koło PZW nr 72 „Troć”

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie