piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Regalica nad Regalicą

Regalica nad Regalicą

Regalica nad Regalicą
Data publikacji: 2019-01-23 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 2436 372616

Koło numer 70 o takiej właśnie nazwie jest jednym z najmniejszych w Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Liczy sobie zaledwie 70 członków. Muszę jednak przyznać, że kiedy trafiłem do jego siedziby w Podjuchach poczułem się jak w domu.

Niewielka przystań, blaszane garaże pełniące funkcję hangarów dla wędkarskich łodzi i slip z wyciągarką. Domową atmosferę podkreśla mała, ale znakomicie wyposażona świetlica. Jest w niej pamiątka, duży emblemat mówiący o 50-leciu Koła PZW Dąbie. Tak, tak to dokładnie to samo koło. Jego aktualny prezes Dariusz Kotfica uświadomił mi, że Regalica w nazwie pojawiła się dopiero przed rokiem.

- Przed laty, założyciele koła byli pracownikami byłej już Fabryki Narzędzi w Dąbiu. Postanowiliśmy to zmienić.

No, ale to już historia. Skarbnika Koła Artura Nowaka zapytałem nie tylko o liczbę członków. Okazuje się, że wszyscy w kole są już pełnoletni. Brzmi to być może dziwnie, ale rzeczywiście. młodzieży w kole raczej spotkać nie można, są za to cztery panie. Oczywiście wędkujące. Większość członków to już nestorzy.

Wspomnianej świetlicy z pewnością może pozazdrościć wiele kół. Jest gdzie usiąść, zorganizować zebranie, ale też przy wspólnych spotkaniach pełni ona funkcję zaplecza kuchennego.

- Jesteśmy niewielką, ale prężnie działającą grupą. W zawodach zdecydowanie większych kół często bierze udział mniej członków niż u nas, kiedy czterokrotnie w sezonie spotykamy się, aby powalczyć o tytuł najlepszego. Koło Regalica nie ma wprawdzie wytyczonej części Odry, czy Regalicy do opieki, ale mamy – dodaje prezes Kotfica -  czterech społecznych strażników rybackich. Swoją służbę pełnimy w rejonie Siodła Dolnego. Przez Kanał Odyńca mamy tam blisko. Cały czas zmierzamy patrząc przed siebie.

esox

Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą Regalica nad Regalicą

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie