wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Niech będzie jeszcze lepszy!

Niech będzie jeszcze lepszy!

Niech będzie jeszcze lepszy!
Data publikacji: 2019-01-16 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 2534 371711

Oczywiście - nowy 2019 rok. Trociowy start, czyli rozpoczęcie sezonu było bardzo dobre. A co nas czeka dalej?

- Już dziś można powiedzieć, że nieznacznie wzrosły nam opłaty - powiedział mi dyrektor Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. - Podniósł je zarówno Zarząd Główny, jak i nasz Okręg. Nie są to jednak dotkliwe podwyżki. Warto też pamiętać, że składki za wędkowanie w Okręgu podnosimy pierwszy raz od trzech lat. Dawno już natomiast nie było takiej sytuacji, że skarbnicy niemal wszystkich naszych kół już przed nowym rokiem pobrali znaczki. Pogoda sprzyja nie tylko w łowieniu troci, czy sandaczy, ale tych drugich wyłącznie na obwodzie nr 5. Na jeziorach obowiązuje bezwzględny zakaz spinningowania, łowienia na żywca i trollingowania. Na okręgowej wylęgarni pierwsza, sztucznie zapłodniona troć już oczkuje. Jesteśmy tez w połowie tarła miętusów. Największe czekające nas zadania będą realizowane na stawach hodowlanych – mówi Rafał Pender. - Wykorzystując wsparcie unijne duże prace remontowe musimy wykonać w Goleniowie. Podobnie na stawie Sicina w Pyrzycach. Prace podejmiemy też na stawie w Połchowie koło Węgorzyna. Jest on mocno zdewastowany i trzeba go zmodernizować, podobnie, jak pozostałe jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o wylęgarnię, to mamy już wykonany projekt jej przebudowy i ważne pozwolenie na budowę. W trakcie rozpatrywania jest teraz wniosek o kolejne dofinansowanie unijne. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, zaczniemy szukać wykonawcy, aby najpóźniej wiosną przyszłego roku mogły się rozpocząć prace.
Jeśli w tym roku powołane już wcześniej do życia Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie ogłosi przetargi na dzierżawę wód, powinniśmy również wziąć w nich udział – dodaje Pender.

esox

Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy! Niech będzie jeszcze lepszy!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie