środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Sezon na trocie otwarty

Sezon na trocie otwarty

Sezon na trocie otwarty
Data publikacji: 2019-01-09 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 3383 370567

Setki, jeśli nie tysiące wędkarzy od 1 stycznia przemierzają kilometry linii brzegowych Iny czy Regi w oczekiwaniu na złowienie troci. To już bardzo długa tradycja, kiedy zaraz po sylwestrowych zabawach chwytamy spinningi w dłonie i schodzimy nad wodę, aby spotkać się sam na sam z jedną z najpiękniejszych i najbardziej walecznych ryb naszych rzek.

Koła wędkarskie zaczynają organizować zawody. Tak było właśnie między innymi w Poczerninie. Zebrało się tam aż 114 zawodników. Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 46 Ina ze Stargardu. W ruch poszły obrotówki, gumy, woblery, ale też tradycyjne „karlinki” czy „trzebiatówki”, czyli niewielkie obrotowe błystki. Specjaliści wiedzą, o czym mówię. Padło w sumie sześć ryb (trzy wróciły do wody), ale najbardziej podziwiana była złowiona przez Adama Belkę troć. Miała 80 centymetrów długości i ważyła ponad 5 kilogramów. Zabawa była przednia. Pogoda dopisała, a koło, którego prezesem jest Sebastian Stachera, zorganizowało wspaniały poczęstunek i naprawdę znaczące, wartościowe nagrody.

Nad Iną w Poczerninie był też dyrektor naszego Biura Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Rafał Pender, który powiedział mi, że na obu naszych sztandarowych rzekach wyniki na początek sezonu były bardzo dobre. Może nie rewelacyjne, ale jeśli z Regi i Iny wyłowiono już po kilkadziesiąt ryb, to o czymś świadczy. Oczywiście pomógł noworoczny sztorm. Wiejąc z północy i północnego zachodu wpychał wodę do rzek, a wraz z nią wpływało sporo srebrniaków. Teraz znów trzeba się uzbroić w dozę cierpliwości, bo przynajmniej, jak zapowiadają synoptycy, pogoda przez kilka najbliższych dni będzie kiepska. Ale czasu na złowienie dorodnych „trotek” mamy jeszcze na tyle dużo, że nie ma się o co martwić.

esox

Sezon na trocie otwarty Sezon na trocie otwarty Sezon na trocie otwarty Sezon na trocie otwarty Sezon na trocie otwarty Sezon na trocie otwarty

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie