Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Spotkanie z okazji Dni Morza

Data publikacji: 2022-06-23 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-23 18:33
Spotkanie z okazji Dni Morza
Dyrektor naczelny PŻM Andrzej Wróblewski mówił o bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa. Fot. Jacek PAWŁOWSKI  

Z okazji Dni Morza Koło Emerytów i Rencistów przy Polskiej Żegludze Morskiej zorganizowało 15 czerwca uroczyste spotkanie w szczecińskim hotelu Radisson Blu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele morskich stowarzyszeń i innych organizacji, w tym związków zawodowych. Przybył również dyrektor naczelny PŻM Andrzej Wróblewski, który opowiedział o bieżącej sytuacji firmy.

Ksiądz Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza, proboszcz parafii pw. św. Jana Ewangelisty (kościoła Morskiego) w Szczecinie, podziękował emerytom za to, że często chodzą na msze św., które są odprawiane w intencji ludzi morza w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zaprosił też wszystkich do bazyliki katedralnej pw. św. Jakuba na uroczystości, które się odbędą 28 czerwca w 50. rocznicę powstania diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Nowy przewodniczący Rady Pracowniczej PŻM Dariusz Doskocz zauważył, że Koło Emerytów i Rencistów zrzesza aż trzy tysiące osób, czyli więcej niż jest obecnie czynnych pracowników przedsiębiorstwa. Wyraził wdzięczność seniorom za to, że utrzymują stały kontakt z firmą. Zapraszał też do kontaktowania się z nim.

Z kolei emeryci dziękowali dyrekcji i innym gościom za przybycie na spotkanie.

Nie zabrakło na nim także części artystycznej.

– Morskie piosenki wykonały panie tworzące zespół Szczecińskie Muzy – poinformował Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy PŻM.

Przy okazji śpiewów Witold Szadokierski, wiceprzewodniczący KEiR, powiedział – o czym nie wszyscy wiedzą – że słynny przebój Alibabek pt. „Kapitańskie tango” został napisany specjalnie na 25-lecie PŻM. Po raz pierwszy wykonano go w szczecińskim Domu Marynarza.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA